2023. február 17.
Óriási győzelem a BL-ben!
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata negyedjére verte meg az OSC-t a szezonban.

Két hónapja szerepelt utoljára Vogel Soma neve a Császár-Komjádi Sportuszoda kivetítőjén, egyelőre viszont csak ott láthattuk válogatott kapusunkat, hiszen a vízben Szakonyi Dániel hárította az OSC lövéseit. Mindezt jól tette, hiszen győztesen hagytuk el a medencét.

Szoros volt a mérkőzés eleje és a vége is egyaránt. 3-3-as első negyedet produkáltunk, Argiropulosz-Kanakakisz ötméteresből egyenlített Burián találata után. Vigvári Vendel szerzett vezetést, amikor egy lövőcsellel elküldte Bisztritsányit, majd a másik oldalra lőtt. Dala egalizált, de később Danyiil Merkulov a támadóidőnk lejárta előtt gondolt egyet, és ismét vezetést szerzett, viszont a negyed végén Manhercz egyenelitett.

Argiropulosz-Kanakakisz lövése a kapussal együtt haladt át a gólvonalon, Nemanja Ubovics pedig jól helyezkedett emberelőnyben, és közelről behúzta a labdát, de ellenfelünk mindkét találat után válaszolni tudott. Sőt, a vezetést Tóth Márton szerezte meg csapatának, ezután viszont megroppantak az újbudaiak. Jansik lőtt gólt, majd Vigvári Vincét végleg kiállították, Merkulov pedig három másodperccel a félidő előtt 7-6-ra módosította az állást.

Még hármat lőttünk zsinórban a fordulást követően, Fekete Gergő után Jansik bravúros mozdulattal bosszantotta fel a vendégek kapusát, Merkulov pedig meglőtte az 5-0-s roham utolsó találatát. Az OSC viszont fel tudott állni, és egy parázs véghajrá kezdődött Bundschuh és Csacsovszky góljaival.

Burián találatával már csak egy volt közte, de Luca Damonténak és Varga Dénesnek hála könnyebben kaptak levegőt a Fradi-szurkolók. Ez viszont nem tartott sokáig, hiszen ismét Burián, majd Angyal lőtt gólt, végül az egyenlítésért támadhattak emberfórban az újbudaiak, azonban hat másodperccel a lefújás előtt fölé lőtt Csacsovszky, így a "hajrá, Fradi!" rigmustól zengett a Komjádi.

Ezzel a három ponttal a zsebünkben utazunk a hónap végén Szerbiába, hogy ott a második helyért küzdjünk meg a Novi Beograddal.

Bajnokok Ligája, férfiak, 8. forduló
FTC-Telekom Waterpolo - OSC 12-11 (3-3, 4-3, 3-2, 2-3)
Az FTC gólszerzői: Merkulov 3, Jansik, Argiropulosz-Kanakakisz 2-2, Vigvári, Fekete, Ubovics, Damonte, Varga D. 1-1

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.