2021. november 13.
Nyolcból nyolc: az UVSE is kipipálva!
A harmadik negyedet megnyomta a csapat, amely az erőforrásokkal gazdálkodva is hattal győzött az UVSE ellen.

A Bajnokok Ligája-mérkőzések közé ékelődő, és a hamarost elérkező bajnoki rangadók előtt déli meccset játszott az UVSE-vel az FTC-Telekom Waterpolo.

A bajnokság, a hazai és a nemzetközi kupa hármas – sőt, az utazásokkal együtt inkább négyes… – terhelése közben Varga Zsolt továbbra is ügyesen adagolja a feladatokat, úgyhogy az OB1-ben eddig nyeretlen lilák ellen kimaradt Varga Dénes, Daniil Merkulov és Német Toni is hiányzott, viszont az idényben először játszott a felnőtteknél a 18 esztendős Klár Gergely.

A kapuban Szakonyi Dániel kezdett, és több dolga is lett a vártnál, mert a papírformánál szorosabban alakult a találkozó, a nagyszünetben csak 5–4-re vezettünk.

De aztán a harmadikat megnyomta a csapat, különösen Nemanja Ubovic volt elemében, aki nemcsak a fórokat szállította, hanem a gólokat is, még akcióból is betalált centerből.

Ráadásul a végére felzárkózott mögé Jansik Szilárd, illetve az első félidőt nagyjából köntösben végigülő Vámos Márton, valamint Vigvári Vendel duplázott, úgyhogy így is magabiztos 14–8 lett a vége, azaz megvan a nyolcadik fordulóban a nyolcadik győzelem is. Ráadásul a forduló rangadóján a Szolnok idegenben sima, 9-5-ös vereséget szenvedett a Vasastól, így egyedüli hibátlan gárdaként a Fradi vezeti a tabellát.

Pénteken pedig következhet az idény első hazai Bajnokok Ligája rangadója a világsztárokkal érkező görög Olympiakosz ellen a Komjádiban!

E.ON FÉRFI OB1, 8. FORDULÓ
FTC-TELEKOM WATERPOLO–UVSE 14–8 (4–2, 1–2, 7–1, 2–3)
Gólok: Ubovic 4, Jansik 3, Pohl 2, Vámos 2, Vigvári 2, Fekete 1

Sorsoltak a Bajnokok Ligájában

Az FTC-Telekom férfi csapata címvédőként kezdi meg a BL új szezonját, a nők a főtábláért küzdenek.

FTC-fölény a BL álomcsapatában

Három játékost és az edzőt a Bajnokok Ligája-győztes FTC-Telekom vízilabdacsapata adja az év csapatába.

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.