archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2018. szeptember 29.
Nem volt kérdés
Hét góllal nyert az FTC-Telekom Waterpolo a holland bajnok ellen a Bajnokok Ligája selejtezőjének második meccsén, így vasárnap a csoportgyőzelemért játszik a házigazda Pays d'Aix ellen.

A 17-7-es sikerünk után papíron könnyebb ellenfél várt ránk a Jadran Splitnél és ez a különbség a mérkőzésen is kijött. A Ferencváros ugyanis játszi könnyedséggel lőtte a gólokat a holland bajnok Alphennek. Varga Dénes például egy megúszás után bemutatta a végtelenségig tekergetett labdát, mely után a kapus a medence aljáig süllyedt. 12 perc után már 6-0-ra vezettünk, és ekkor tört meg a holland csapat gólcsendje (6-1). A félidőig egy-egy találatot szerzett mindkét együttes, így 7-2-es állással fordultunk.

A harmadik negyedben Varga, Vámos, Kállay és Younger egymás után lőtték ki a sarkot a szélekről és bár két könnyű gólt engedtünk az Alphennek, így is 12-4-es előnnyel kezdtük az utolsó játékrészt. Ott percekig egyik csapat sem talált a hálóba, a kapufát viszont többször is megzörgettük. Jansik Szilárd ötméteresét védte a kapus, míg Slobodan Nikic pörgetett labdái a gólvonalon álltak meg. A negyedik negyed nem a miénk volt, de így is könnyedén nyertünk 14-7-re. Az utolsó meccsünket vasárnap, a házigazda Pays d’Aix Natation ellen vívjuk.

A nap másik összecsapásán a Jadran Split hatalmas csatában 12-11-re legyőzte a franciákat, ezért a mi találkozónk a csoportelsőségről dönt majd, mivel a 6 pontos Ferencvárost 3-3 ponttal követi a Jadran és a PAN.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
2. selejtező forduló; Aix en Provence (Franciaország)

2018.09.29., szombat
FTC-Telekom Waterpolo – AZC Alphen 14-7 (3-0, 4-2, 5-2, 2-3)
Gólszerzőink: Varga, Vámos 3-3, Younger, Kállay, Jaksic 2-2, Sedlmayer, Nikic 1-1

Varga Zsolt, az FTC-Telekom Waterpolo vezetőedzője:
"Azt gondolom, hogy annyira pörögtünk fel erre a mérkőzésre, amennyire szükséges volt. Nyilván egy ilyen meccsre nem kell feltétlenül 100%-osan pörögni, de komolyan kell venni minden ellenfelet, mert ez a Bajnokok Ligája. Ennek ellenére kicsit lassabb volt a játékunk és kevesebb volt a lefordulás, mint szerettem volna. Talán ez a fajta zóna, amit játszott az Alphen nem kedvezett nekünk, de még a szezon elején vagyunk, úgyhogy később mindenképpen javulni fognak a lövéseink és a helyzetkihasználásaink is."

Jadran Split – AZC Alphen

A csoportban az első két hely valamelyikét kell megszerezni a továbbjutáshoz.

Elnöki elismerés a vb-bronzérmes vízilabdázóinknak

Az U16-os férfi pólóválogatott öt Fradi-játékosa kapott oklevelet klubunk vezetőségétől - VIDEÓ!

Sorsoltak a vízilabda Magyar Kupában

A Kaposvárral és a III. kerületi TVE együtteseivel találkozik a negyeddöntőben az FTC-Telekom Waterpolo.

Kezdődik a vízilabdabérletek értékesítése!

Akár 43 hazai mérkőzést is játszhat összesen az új szezonban az FTC-Telekom férfi és női vízilabdacsapata.

Indul a jegyértékesítés az Európai Szuperkupára

Október 5-én Budapesten küzd meg a trófeáért a BL-győztes FTC-Telekom a horvát Jug Dubrovnik ellen.

Elnöki elismerő oklevél U18-as vb-győztes pólosainknak

Öt Fradi-játékos nyert aranyérmet a Buenos Aires-i U18-as világbajnokságon - VIDEÓ!

23 lőtt góllal kezdtük a szezont

A címvédő FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata 23-7-re nyert az újonc Debrecen otthonában a bajnoki rajton.

Kezdődhet a menetelés a rekordbajnoki címért

A háromszoros címvédő FTC férfi vízilabdacsapata Debrecenben kezdi meg a 2024/25-ös bajnoki szezont.

Szerb szupercsapattal lett teljes a BL-csoportunk

Az Európai Szuperkupa utáni hetekben a Bajnokok Ligájában is óriási rangadók várnak az FTC pólósaira.