2024. október 11.
Meg kellett küzdeni Szentesen a három pontért
14-7-re nyerte harmadik bajnoki meccsét a BL-rangadóra készülő FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

"Felvették a kesztyűt a szentesiek, de ennek örülök" - a meccs utáni sajtótájékoztatón hangzott el ez a mondat Nyéki Balázstól, hiszen a Szentes alaposan megnehezítette az FTC dolgát, amit az előző szezonban csupán a Szolnok tudott megtenni. A BL-rangadókra készülő zöld-fehéreknek pedig jól jött, hogy meg kellett küzdeni a három bajnoki pontért.

Fásultan kezdte a meccset a címvédő, rengeteg helyzetet hibáztunk el, ezt pedig kihasználták a szentesiek és 2-0-ra elléptek. Majdnem hat perc telt el, mire Vigvári Vendel megtörte a jeget egy távoli góllal (2-1), majd a következő támadásból egyenlítettünk 2-2-re. Vogel Soma passzából Vismeg Zsombor volt eredményes, majd egy újabb gyors labdafelhozatal végén Nagy Ádám passzolt önzetlenül a másik oldalon érkező Miguel De Torónak, akinek már nem volt nehéz dolga az üres kapuval szemben. 3-2 ide, helyreállt a világ rendje.

Kis Gábor csapata azért sem adta fel és a második negyed elején még egalizált (3-3), de Nagy Ákos és Vigvári Vendel góljaival először sikerült kettőre növelni a különbséget (3-5). Ilyenkor jön általában az a forgatókönyv, hogy fokozatosan nyílik az olló a két csapat között, de a Szentes a nagyszünetre még zárkózni tudott 6-5-re. A harmadik negyed közepére tudtuk megtörni a hazaiakat Nagy Ákos vezérletével, aki úgy látszik, élni tud vezetőedzőnk bizalmával. 7-6 után zsinórban lőttünk négyet sorrendben Varga Vince, Nagy Ákos, Vismeg és De Toro révén, amivel sikerült lerázni ellenfelünket (6-11).

A vezetés ellenére sem nyugodtunk meg, kapkodó támadások és rengeteg pontatlanság jellemezte a játékunkat péntek este. De a védekezés összeállt az utolsó játékrészre, öt perccel a vége előtt pedig a Vogel helyére beállt Szakonyi Dániel védett büntetőt. Végül ellenfelünknél kétszer annyi gólt lőve, 14-7-re nyertünk Szentesen, és készülhetünk a nagy meccsdömpingre.

Kedden Szerbiában vár ránk egy nagyon nehéz BL-rangadó a Radnicski Kragujevac ellen, majd zsinórban három meccset játszunk a Kaposvárral, az elsőt szombaton a Népligetben a bajnokság keretein belül, ezután jön a Magyar Kupa-negyeddöntős párharc.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 4. forduló, 2024.10.11., péntek 20:00

Szentes, Dr. Rébeli-Szabó József Sportuszoda

METALCOM SZENTES – FTC-TELEKOM WATERPOLO 7-14 (2-3, 3-3, 2-6, 0-2)

Gólszerzőink: Vigvári 3, Nagy Ákos 3, Vismeg 2, De Toro 2, Fekete 2, Varga V., Argiropulosz 1-1

Két BL-meccs között egy bajnoki

A Kragujevac elleni idegenbeli BL-rangadó előtt Szentesre látogat az FTC-Telekom férfi csapata.

A gólokkal debütáló Lugosi: „Baromira örülök”

2006-os születésű tehetségünk remekül mutatkozott be a BL-ben a Dinamo Tbilisi ellen – VIDEÓ!

Címvédőhöz méltó kezdés a BL-ben

Argiropulosz vezetésével 16-7-re legyőztük a Dinamo Tbilisit a BL csoportkörének első fordulójában.

Friss Szuperkupa-győztesként kezdjük a BL-t

A címvédő FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Dinamo Tbiliszi ellen kezdi meg az új BL-szezont a Komjádiban.

„Ez egy újabb fantasztikus siker”

A főszereplők értékelték férfi vízilabdacsapatunk európai Szuperkupa-győzelmét - VIDEÓ!

Európai Szuperkupa-győztes a Ferencváros!

Férfi vízilabdacsapatunk 13-9-re legyőzte a Jug Dubrovnikot.

„Ez a trófea kell, hogy teljes legyen a kollekció”

Szombat este az Európai Szuperkupáért küzd az FTC-Telekom Waterpolo a Jug Dubrovnik ellen.

„Nem szeretnénk kérdőjelet hagyni”

Férfi vízilabdacsapatunk tagjai nagyon várják, hogy elkezdődjön az európai Szuperkupa-döntő – VIDEÓ!