2024. március 14.
Leszakíthatjuk üldözőinket
Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.

Különleges este volt a szombati, hiszen a telt házas uszoda, a szurkolók, csapatunk játéka és remek győzelme mind-mind hozzájárult ahhoz, hogy felejthetetlen legyen minden jelenlévő fradista számára az FTC-Olympiakosz Bajnokok Ligája-mérkőzés. Bár a végeredmény 11-9 lett a javunkra, nem volt ilyen szoros a görögök elleni csata, hiszen a harmadik negyedben már 9-4-re is vezettünk.

Ez a magabiztos teljesítmény és a siker megadhatja a lökést a folytatásra Nyéki Balázs együttesének, amely a következő időszakban csak rangadókat játszik. A Brescia elleni, jövő heti idegenbeli meccs előtt szombaton a bajnoki középszakasz második helyén álló BVSC otthonába látogatunk, ahol egy győzelemmel gyakorlatilag leszakíthatjuk közvetlen riválisunkat.

A TABELLA ÁLLÁSA HAT FORDULÓVAL A KÖZÉPSZAKASZ VÉGE ELŐTT

1. FTC 24 pont

2. BVSC 21 pont (egy meccsel többet játszott)

3. Vasas 16 pont

4. Szolnok 12 pont

5. OSC 10 pont

6. Honvéd 8 pont

7. Kaposvár 6 pont

8. Szeged 0 pont (egy meccsel többet játszott)

A szezon eddigi egymás elleni meccsein három Fradi-siker született. A Magyar Kupa negyeddöntős párharcának első meccsén még szellős védelmek mellett nyertünk 24-16-ra, majd az idegenbeli visszavágón 15-9-es sikert arattunk, míg a hazai bajnokin 13-9-re győztünk. Bár látható, hogy mindannyiszor sikerült nagyobb gólkülönbséget kialakítani a találkozó végére, azért azt ki lehet jelenteni, hogy nem lesz könnyű dolgunk a többek között a válogatottban is bemutatkozó Tátrai Dávid fémjelezte zuglóiak ellen. Ahogy videós előzetesünkben is fogalmazott vezetőedzőnk, az elmúlt közel két évtized legjobb teljesítményét nyújtja ez a BVSC, amely ellen az egy-két gólos győzelemnek is örülne Nyéki Balázs.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 2. forduló, 2024. március 16., szombat, 17:00

Budapest, Szőnyi út 2. Laky Károly Uszoda

BVSC-ZUGLÓ – FTC-TELEKOM WATERPOLO

A belépés ingyenes

Hatalmas győzelem a BL-rangadón

Rossz kezdés után fantasztikus játékkal nyert az FTC-Telekom a Radnicski Kragujevac otthonában.

BL-csúcsrangadó a szerb katlanban

A címvédő FTC-Telekom az olimpiai bajnokokkal felálló Radnicski Kragujevac otthonában folytatja a csoportkört.