2024. március 9.
Legyőztük az Olympiakoszt!
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata hatalmasat játszva győzte le a görög sztárcsapatot 11-9-re.

FTC-Olympiakosz-Brescia-Barceloneta. Ebben az összetételű csoportban kellene a legjobb két hely valamelyikét elérnie a zöld-fehéreknek, ahhoz hogy bejussanak a Final Four-ba. Ehhez az első lépét a Császár-Komjádi Sportuszodában tehettük meg, ahol fantasztikus hangulat, telt ház, és látványos show-elemek fogadták a játékosokat. Fel is paprikázta a csapatokat a körítés, így nagy elánnal vetette magát bele a rangadóba a Fradi és az Olympiakosz is. Sztilianosz Argiropulosz-Kanakakisz vezetést szerzett volt klubja ellen, majd az egyenlítést követően Vámos Márton megtette ugyanezt a túloldalon. Légiósaink továbbra is remekeltek, Edoardo Di Somma egalizált, Dusan Mandics pedig kíméletlenül értékesített egy ötméterest, így vezetéssel zártuk az első negyedet (3-2).

Vogel Soma a folytatásban bravúrok sorát mutatta be, még Fountoulis büntetőjét is védte. Tartottuk az előnyünket, hiszen Argiropulosz kétszer is betalált, mellette pedig Geniduniasz volt eredményes a túloldalon, azonban a második felvonás elején súlyosabb sérülést szenvedett egyik legjobbunk, Di Somma, elvesztése miatt pedig nem lehetett felhőtlen az örömünk. Innen is jobbulást kívánunk Edónak, aki a meccs hátralévő részében fájdalmas arccal szorított egy jégtömlőt a bal vállához. 5-3-as vezetésnél előnyben támadhattunk, de nem tudtunk élni a lehetőséggel, az ellentámadásból pedig gólt kaptunk, így 5-4-es állással mentünk a félidőre 6-3 helyett.

Ez sem szegte Nyéki Balázs tanítványainak kedvét, a mieink megrázták magukat a fordulás után és szorosan zárt a védelmünk, emellett elöl Mandics és Nagy Ádám voltak eredményesek (7-4), ráadásul Vámos is kipontozódott közben a görögöknél. Abszolút domináltunk az olimpiai ezüstérmes görög válogatott több tagját is felvonultató athéniak ellen, hiszen Mandics és Vigvári látványos találatai után már 9-4 volt az előnyünk. Összességében már 12 és fél perce nem tudott az Olympiakosz betalálni a kapunkba, ami nagyban hozzájárult a sikerünkhöz. A hajrában már egyre több hiba is becsúszott védekezésben, emiatt a vendégek csökkentették a különbséget, a győzelmünket már nem veszélyeztették.

Az FTC végül 11-9-es sikert aratott a csodás hangulatú Komjádiban, ezt követően azonban három idegenbeli BL-meccs vár majd a zöld-fehérekre. Legközelebb március 20-án Olaszországba utazunk, ahol a Brescia csapata ellen folytathatjuk menetelésünket a negyeddöntős csoportban.

LEN FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Negyeddöntős csoport, 1. forduló - 2024. március 9., szombat 20.30

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO (magyar) – OLYMPIAKOSZ PIREUSZ (görög) 11-9 (3-2, 2-2, 2-0, 4-5)

Gólszerzőink: Argiropulosz-Kanakakisz 4, Mandics 3, Jansik, Nagy, Vigvári, Di Somma 1-1

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.