2024. március 2.
Jansik-hatossal győzelem a BL-rajt előtt
Továbbra is őrzi szezonbeli veretlenségét az FTC, amely Szegeden nyert 11-8-ra.

Kissé nehezen lendült játékba az év első tétmérkőzésén az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, ami betudható volt a Pro Recco elleni bivalyerős edzőmeccseknek és annak is, hogy pénteken bőven éjfél után értek haza Olaszországból a játékosok, akik szombaton ebéd után már Szeged felé vették az irányt. Hat és fél percet kellett várni az első gólunkra, de Dusan Mandics megtörte a jeget, ugyanakkor a Tisza-partiak a második játékrész végéhez érve még egyenlítettek. Ekkor azonban magasabb fokozatba kapcsoltunk, elsősorban Jansik Szilárd volt elemében, hiszen a Varga Dénes hiányában csapatkapitánnyá előlépő világbajnok hat góllal zárta a meccset.

3-3 után produkáltak a mieink egy 7-0-s sorozatot, amivel gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést. Az utolsó negyedben emiatt már csökkent a koncentráció, és védekezésben több hibát is elkövettek Nyéki Balázs tanítványai. Ugyanis amíg három játékrész alatt összesen háromszor találtak be a szegediek, addig az utolsó hét percben ötször is eredményesek tudtak lenni. Így is 11-8-ra nyerte meg a középszakasz első meccsét a Ferencváros, amelynek ez a kihagyás most még belefért, egy hét múlva viszont már nem fog.

Március 9-én ugyanis kezdődik a Bajnokok Ligája második csoportköre, ahol az első fordulóban a Vámos Mártont és a friss vb-győztes horvát kapust, Marko Bijacsot soraiban tudó Olympiakoszt látjuk vendégül. Érdemes lesz kilátogatni jövőhét szombaton a Császár-Komjádi Sportuszodába, ahol dupla BL-rangadót rendezünk, melyre már elővételben is kapható belépő.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 1. forduló, 2024. március 2., szombat, 17:00

Szeged, Tiszavirág Sportuszoda

ZUE.HU SZEGEDI VE - FTC-TELEKOM WATERPOLO 8-11 (1-1, 2-4, 0-4, 5-2)

Gólszerzőink: Jansik 6, Mandics, Német, Varga V., Vigvári, Szabó 1-1

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.