2022. április 28.
Izgalmas meccsen vereség a spanyoloktól
Hullámzó mérkőzésen esett el férfi válogatottunk a Világliga szuperdöntőjétől.

Spanyolország az első ráúszás után vezetést szerzett egy centerakcióból, Vámos Márton szerencsés góljával ezt még ki tudtuk egyenlíteni. Viszont ellenfelünk jobban érezte a ritmust az elején, 4-1 állt az eredményjezlőn az első negyed végén. A második periódus a miénk volt, Vogel Soma fontos védéseinek hála rendeződni látszott a védelem. 14 másodperccel a nagyszünet előtt pedig Vámos volt ismét eredményes, ezzel átvettük a vezetést.

A harmadik negyedben fokozódtak az izgalmak, a magyar csapatból viszont csak Jansik Szilárd és Vámos tudtak gólt lőni. A vezetés megtartásához ez is elég volt, 8-7-es magyar előnnyel indult az utolsó játékrész. Ebben a spanyolok felülkerekedtek, három és fél perccel a vége előtt visszavették a vezetést, és már nem engedték azt ki a kezükből. Az utolsó pillanatban lehetőségünk lett volna az egyenlítésre, de sajnos a kapus hárítani tudott.

A vereség azt jelenti, hogy a magyar válogatott az 5-8. helyért folytathatja a tornát, valamint nem lesz ott a világliga szuperdöntőjén.

Világliga európai selejtező, döntő, Podgorica
Magyarország-Spanyolország 9-10 (1-4, 5-1, 2-2, 1-3)

Következő mérkőzés
2022.04.29., 15.00, az 5-8. helyért
Magyarország-Görögország

A magyar férfiválogatott kerete

Kapusok (2): Lévai Márton (OSC),Vogel Soma (FTC-Telekom Waterpolo)
Mezőnyjátékosok (13): Fekete Gergő, Jansik Szilárd, Német Toni, Vámos Márton, Vigvári Vendel (FTC-Telekom Waterpolo), Angyal Dániel (Szolnok), Burián Gergely (OSC), Erdélyi Balázs (Vasas), Konarik Ákos (Szolnok), Manhercz Krisztián (OSC), Mezei Tamás (Vasas), Nagy Ádám (Szolnok),  Zalánki Gergő (Pro Recco, olasz)

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.