2023. február 11.
Hatgólos győzelem a BVSC ellen
Az FTC-Telekom férfi pólócsapata az OB I hatodik helyen álló BVSC ellen gyűjtötte be az újabb három pontot.

Kissé álmosan kezdtük a kora délutáni találkozót a Császár-Komjádi Sportuszodában. A vezetést még mi szereztük meg Nemanja Ubovics révén, aki az első támadásból volt eredményes. A BVSC viszont tapadt ránk, egyenlítettek, majd büntetőhöz jutottak, ami a kapufán csattant. A szerdai BL-meccsünkön négy gólig jutó Pohl Zoltán ismét vezetést szerzett, de a vasutasok ezúttal nem hibázták el az ötméterest, sőt, még a vezetést is megszerezték a negyed végén.

A folytatásban tovább növelte előnyét a vendégcsapat, de Danyiil Merkulov egy villámgyors mozdulattal juttatta be a labdát a kapuba, majd Vigvári Vendel kapufáról bepattanó lövésére Gyapjas sem tudott mozdulni. Ennek ellenére a félidőre egygólos hátrányban mentünk.

A folytatásban azonban hamar rendeztük a sorokat, nem sokkal Sziládi kiállítását követően Jansik Szilárd lövése rezgette meg a hálót. A vezetést is megszereztük a következő támadásban Nagy Ádám jóvoltából, viszont sokáig nem örülhettünk, ismét egyenlített a BVSC. Argyiropulosz-Kanakakisz első találatára a harmadik negyed derekáig kellett várni, amikor Nagy Ádám gyönyörűen látta meg a mellette tornyosuló görög légióst, aki megkapta a labdát, és a hosszú felsőbe vágta azt.

Ezután ellenfelünk rohant az eredmény után, először egyenlítettek, de válaszul Nagy, majd Jansik is megduplázta góljai számát. Tátrai felhozta csapatát mínusz egyre, de Fekete Gergő ismét kétgólosra növelte a különbséget.

Majd Vigvári már háromra növelte az előnyt a záró nyolc percben, de erre is volt válasza a BVSC-nek. Ezután Ubovics kapott egy ütést Batizitől, akit végleg ki is állítottak, majd az emberelőnyt is értékesítette a sértett játékosunk. Továbbra sem tudtuk állandósítani magabiztos előnyünket, a kék sapkások a negyedik büntetőjüket kapták, amit ezúttal is értékesítettek.

Ismét gólváltás következett. Pohl találatára Gyárfás válaszolt, majd a négy gólpasszt kiosztó Vadovics Viktor egymás után kétszer is betalált. Merkulov szintén a másodikat hintette ezután, majd orosz játékosunk zárta a negyedet, beállítva ezzel a 17-11-es végeredményt.

Kedden a Szentest fogadjuk a bajnokságban, pénteken pedig az OSC ellen játszunk a Császár-Komjádi Sportuszodában a Bajnokok Ligájában.

OBI, férfiak, 14. forduló
FTC-Telekom Waterpolo – BVSC 17-11 (2-3, 2-2, 6-3, 7-3)
Az FTC gólszerzői: Merkulov 3, Nagy, Jansik, Vigvári, Ubovics, Pohl, Vadovics 2, Argiropulosz-Kanakakisz, Fekete 1-1

Sorsoltak a Bajnokok Ligájában

Az FTC-Telekom férfi csapata címvédőként kezdi meg a BL új szezonját, a nők a főtábláért küzdenek.

FTC-fölény a BL álomcsapatában

Három játékost és az edzőt a Bajnokok Ligája-győztes FTC-Telekom vízilabdacsapata adja az év csapatába.

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.