2023. január 21.
Szakonyi-bravúrok, ötgólos győzelem a rangadón!
Az FTC-Telekom férfi pólócsapata Szakonyi Dániel remek védéseinek is köszönhetően győzte le a Vasast.

A lehető legjobban indult a találkozó, a lelátó megtelt, csapatunk jó formában kezdett. Jól muzsikált minden hangszeren a Fradi, Nagy Ádám centerakcióval nyitott, majd Fekete Gergő kotorta be a lepattanót emberelőnyből. Vigvári Vendel kétkapufás találattal tréfálta meg Mizsei Mártont. A védelmünk a lehető legstabilabb volt, viszont ötméteresig jutott az ellenfél, amit Szakonyi magabiztosan hárított. A negyedben Sztilianosz Argiropulosz-Kanakakisz adta meg a végszót, egy értékesített büntetővel.

Megrázta magát az angyalföldi gárda 4-0 után. Olyannyira, hogy Sava Randelovics duplázni is tudott. Csapatkapitányunk, Varga Dénes viszont növelte előnyünket. A félidő hátralévő részében nem esett gól, többek között ez a kiválóan megkomponált védelemnek volt köszönhető.

A fordulást követően is Vasas-játékos kezdte a góllövést, de ezúttal csak egyszer tudtak eredményesek lenni a játékrészben. Szakonyi Konarik lövőkedvét vette el, miután szabaddobásból és emberelőnyből is hárította labdáit. Két légiósunk, Danyiil Merkulov, és Argiropulosz-Kanakakisz tovább növelte a vezetésünket, így 7-3-as előnnyel kezdtük meg az utolsó negyedet.

Erdélyi Balázs egyből gólra váltotta az első piros-kék támadást, de Merkulov válaszolt rá egy perccel később. Majd ismét gólváltás következett, volt játékosunk, Gábor Lőrinc találatát Jansik Szilárd feledtette. Vigvári Vendel zárta a találkozót, aki ismét óriási góllal örvendeztette meg a Császár-Komjádi Sportuszoda zöld-fehér részét.

A mérkőzést nagyszerű védekezéssel, 10-5-re nyerte meg Varga Zsolt csapata, amely 16 emberelőnyt szenvedett el, és ebből csupán három gólt kapott. A következő ellenfelünk szerdán a Novi Beograd lesz a Bajnokok Ligájában.

Férfi vízilabda, OB I, 10. forduló

FTC-Telekom – Vasas 10-5 (4-0, 1-2, 2-1, 3-2)

Az FTC gólszerzői: Argiropulosz-Kanakakisz, Merkulov, Vigvári 2, Nagy, Varga D., Fekete, Jansik 1-1

19.00: OSC-Eger

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.