2024. október 15.
Hatalmas győzelem a BL-rangadón
Rossz kezdés után fantasztikus játékkal nyert az FTC-Telekom a Radnicski Kragujevac otthonában.

Úgy készültünk, hogy az őszi szezon legnehezebb Bajnokok Ligája-mérkőzését játszuk majd a szerb katlanban, a Radnicski otthonában. Így is indult, hiszen másfél perc sem telt el, de már 2-0-s hátrányban voltunk. Nyéki Balázs rögtön nyugalomra intette játékosait, ennek eredményeként pedig gyorsan ledolgoztuk a különbséget. A fontos meccseken szokásához híven góllal kezdő Vigvári szerezte az első Fradi-találatot, majd Jansik fontos blokkja után gyors ellentámadást vezettünk, és a rendezetlen védelmet kihasználva Vámos Márton egyenlített (2-2). Az első negyedben több lehetősége is volt mindkét csapatnak, de a sérülés miatt hiányzó Vogelt remekül helyettesítette Szakonyi Dániel. Hosszú perceken át tartó gólcsend és óriási harc következett, melyet Sztilianosz Argiropulosz tört meg, így 3-2-nél először vezetett a Ferencváros.

A rossz kezdés után gyakorlatilag betonfalat húztunk a kapunk elé, hiszen 14 és fél percig képtelen volt betalálni nekünk a hat olimpiai bajnokot is felvonultató szerb csapat. Vigvári egymás után kétszer is óriásit blokkolt, majd a túloldalon egymás után kétszer is bevette a Randicski kapuját, elcsendesítve a hazai közönséget, 5-2 ide! Volt egy kis idő a nagyszünetig, ezt pedig ki tudta használni riválisunk és az utolsó másodpercben szerzett góllal 5-3-ra zárkóztak.

Dusan Mandics tett arról, hogy honfitársai ne lendüljenek játékba! A Fradi világklasszisa előbb egy óriási távoli bombával jelentkezett, majd egy gyönyörű csavarmozdulattal talált a kragujevaci kapuba (3-7). A negyed végén egy szép összjáték után Fekete Gergő is villant, így megnyugtató 8-3-as vezetéssel kezdtük az utolsó játékrészt.

11 és fél perc után ugyan bevette Szakonyi kapuját a hazai együttes, de nem maradt ez sem válasz nélkül. Mandics újabb két góllal tette fel a koronát saját teljesítményére, amely után már az FTC játékosának nevét skandálta a hazai publikum. Betalált még Argiropulosz és Varga Vince is a hajrában, majd beállt saját nevelésű kapusunk, Balla Ferenc, aki élete első BL-meccsén rögtön egy óriási védést mutatott be. A címvédő erődemonstrációt tartott Kragujevacban és remek védekezéssel, néhány kiemelkedő egyéni villanással, és csodás csapatjátékkal 12-5-re megnyerte a csoport második meccsét.

Most jön három találkozónk a Kaposvár ellen, majd két hét múlva, október 29-én a Jadran Splitet fogadjuk a BL harmadik fordulójában.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör, 2. forduló | 2024. október 15., kedd 20:00

Szerbia, Kragujevac

SPD RADNICKI – FTC-TELEKOM WATERPOLO 5-12 (2-2, 1-3, 0-3, 2-4)

Gólszerzők: Mandics 4, Vigvári 3, Argiropulosz 2, Fekete, Varga V., Vámos 1-1

BL-csúcsrangadó a szerb katlanban

A címvédő FTC-Telekom az olimpiai bajnokokkal felálló Radnicski Kragujevac otthonában folytatja a csoportkört.