2022. október 19.
Hajtós meccsen három pont Szentesről
Ubovics és Vigvári triplázott, két újoncot avatott bajnoki győzelemmel a Fradi vízilabdacsapata.

Nemanja Ubovics rögtön beköszönt akcióból a mérkőzés elején, majd a negyed felénél ismét ő volt eredményes centerből – így adta meg az alaphangot a vízilabdabajnokság második fordulójában Szentesen. A folytatásban is sikerült megőrizni az előnyt és a mezőnyfölényt, de nem adta könnyen magát a házigazda.

Viszonylag kevés emberelőnyös lehetőség adódott a mérkőzés folyamán, ám az eredményességhez ehhez nem is volt szüksége fórra Varga Zsolt tanítványainak. A második negyed elején már Vigvári Vendel is két találatnál járt, közte csak Chilkó Márton szépítése tartotta a Szentest (1-4).

A félidőig Varga Dénes és Danyiil Merkulov is beköszönt, valamint vízbe ugrott élete első OB I-es mérkőzésén a 16 esztendős Haverkampf Bence is, aki a nyáron érkezett a Fradiba. Egyáltalán nem volt megilletődve, nagy kedvvel próbált élni a lehetőséggel.

Nem hagyta magát lerázni a Szentes, de fontos volt, hogy minden kapott gól után rögtön a következő támadásból eredményesek tudtunk lenni. Így a hajrához úgy érkezett a két csapat, hogy minden negyedet egy góllal nyerni tudtunk, az utolsó emberelőnynél pedig időkérés után Luca Damonte találta meg jól a fiatal Varga Vincét (7-12). A hajrában egy másik újoncot is avattunk, a kapuban bemutatkozott a 19 éves Sipos Bendegúz.

A bajnokságot az első hazai mérkőzéssel folytatjuk szombaton, a Honvédot fogadjuk 16.00-tól a Népligetben!

OB I, férfiak, 2. forduló

Szentes-FTC-Telekom Waterpolo 7-12 (1-2, 2-4, 3-4, 1-2)
Az FTC gólszerzői: Ubovics, Vigvári 3-3, Merkulov 2, Varga Dénes, Molnár, Nagy Á., Varga Vince

BVSC-Eger, elhalasztva: 11.16., 20.00

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.