2021. július 2.
Varga-parádéval győztünk a BENU-kupa nyitányán
Férfi vízilabda-válogatottunk 19-14-re legyőzte az oroszokat a Margitszigeten.

A tokiói olimpiára készülő férfi vízilabda-válogatottunk hat fradistával a keretben, megkezdte szereplését a BENU-kupán, a Margitszigeten. Első ellenfelünk az orosz válogatott volt. A találkozó elején a csapatok fej-fej mellett haladtak, mind a két oldalon öt-öt gól esett, míg a nagyszünetre a mieink egygólos előnnyel mehettek (9-8).

A folytatásban a magyar csapat tovább fokozta a tempót, és hatszor is bevette az ellenfél kapuját. A záró nyolc percnek hatgólos előnnyel (15-9) mehettünk neki, és ugyan az oroszok 5-4-re hozták az utolsó negyedet, a meccset így is mi nyertük 19-14-re. A fradista különítmény nagy szerepet vállalt a győzelemben, hiszen a képünkön látható Varga Dénes ötször, Zalánki Gergő kétszer, míg Vámos Márton és Jansik Szilárd egy-egy alkalommal talált a kapuba.Érdekesség, hogy az orosz csapatnál az új igazolásunk, Daniil Merkulov három gólig jutott. Folytatás szombaton, 20.30-tól a horvátok ellen.

Férfi vízilabda, BENU-kupa, Margitsziget, 2021.07.02.

Magyarország - Oroszország 19-14 (5-5, 4-3, 6-1, 4-5)

Gólszerzők: Varga D. (5), Pásztor (4), Manhercz (2), Zalánki (2), Hosnyánszky (2), Jansik, Vámos, Hárai, Burián

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.