2023. február 28.
Vereség Belgrádban
Az FTC-Telekom férfi pólócsapata óriási küzdelemben maradt alul a Novi Beograd elleni BL-mérkőzésen.

Beragadt a zöld-fehér gépezet a mérkőzés elején, 3-0 is állt az eredményjelzőn, de hamar egyenlítettünk, Luca Damonte és Jansik Szilárd szebbnél-szebb gólt lőtt, Varga Dénes pedig büntetőből talált be. A játékrészt egy szerb találat zárta, így 4-3-as hátránnyal folytattuk a mérkőzést.

10 gólt hozott a második negyed. Jansik egyszerűen felállt, majd bebombázta távolról a labdát a hálóba, Dusan Mandics ezután vezetést szerzett, de Varga klasszis mozdulattal hajolt el és lőtte el egy blokkoló kéz mellett. Ezután kettővel lépett meg ellenfelünk, és ezt Merkulov, majd Varga góljai után is tartották, azonban Jansik a negyed utolsó másodpercében beejtette a labdát a gólvonal mögé.

Vogel Soma állt be a fordulás után a kapuba, mindössze két gólt kaptunk a negyedben, mi viszont négyet lőttünk. Argiropulosz-Kanakakisz és Jansik talált be, majd megfordította a találkozót a Beograd, de Damonte és ismét Argiropulosz-Kanakakisz volt eredményes, ezzel a vezetéssel kezdtük meg az utolsó nyolc percet.

Jobban bírták a szerbek a mérkőzés hajráját. Háromszor találtak be zsinórban, mi pedig nem találtuk meg a réseket a pajzson. 22 másodperccel a hármas sípszó előtt Molnár Erik állította be a 14-13-as végeredményt.

Ezzel a vereséggel maradtunk a harmadik helyen a tabellán, és leszakadtunk a Beograd, Brescia párostól. A következő Bajnokok Ligája-meccsünket március 21-én játsszuk. A német Spandaut fogadjuk a Császár-Komjádi Sportuszodában, ahol revansot vehetünk januári vereségünkért.

LEN Bajnokok Ligája, férfiak, B csoport, 9. forduló

Novi Beograd – FTC-Telekom Waterpolo 14-13 (4-3, 5-5, 2-4, 3-1)

Az FTC gólszerzői: Jansik 4, Varga D. 3, Damonte, Argiropulosz-Kanakakisz 2-2, Merkulov, Molnár 1-1

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.