2022. szeptember 30.
Felkészülési tornán győztük le a Szolnokot
Négygólos hátrányból sikerült felállni, az első 10 játékperc nem működött, utána összeállt a csapat.

A Belgrádban zajló nemzetközi felkészülési torna első játéknapján a két magyar csapat zárta a programot. A Szolnok szinte tökéletesen kezdte a mérkőzést, kihasználva, hogy nálunk az elején semmi nem működött. Amíg a szolnokiak ötször is be tudtak találni, addig a mi oldalunkon a friss igazolás, Sztilianosz Argiropulosz igyekezett letenni a névjegyét Fradi-sapkában, két kísérletből két gólt szerzett.

A második negyedben egy büntető után már 6-2-re vezetett a Szolnok, ám ekkor megrázták magukat Varga Zsolt tanítványai. Mindenekelőtt a védekezés kezdett egyre jobb formát ölteni; volt már blokkolt lövés, labdaszerzés zónavédekezésből, és Vogel Soma is hárított.

Ez a támaszték kellett elöl, Jansik Szilárd góljával és Vigvári Vendel duplájával megkezdtük a felzárkózást (5-7), térfélcsere után pedig az egyenlítés is majdnem sikerült. Varga Dénes szépítése után az egálhoz szükséges találat a kezében maradt, egészen a negyedik negyed első emberelőnyéig. Amely után Ágh György szépségdíjas svédcsavar szabaddobással ismét a Szolnokot juttatta előnyhöz, ám Varga Dénes és Vigvári is triplázott, majd Danyiil Merkulov fórja akadt be.

A véghajrá is remekül sikerült, előbb Vogel védte Pásztor Mátyás ötméteresét, majd másfél perccel a vége előtt Argiropulosz labdát lopott, abból pedig gólt szerzett (11-9). Sikerült a szépítés a Szolnoknak, és az utolsó támadást is ők vezethették, de a büntetőig játszott figurájuk végül a kapufán csattant.

Szombaton két mérkőzést játszik csapatunk, amelynek első fellépését így értékelte a vezetőedző, Varga Zsolt:
- Annak örülök most, hogy 6-2-ről meg tudtuk fordítani és meg is tudtuk nyerni a mérkőzést. Négy nap közös munka és az utazás után meglepő is lett volna, ha szép a játékképünk. Sok hibánk volt, de voltak jó momentumok is, elkezdtünk játszani és ez jó, mert látjuk, miben kell még javulnunk.

Kép forrása: VK "Novi Beograd" /S.Sandic.

Vlaho Orlics emléktorna, Belgrád
2022.09.30., péntek

FTC-Telekom – Szolnok 11-10 (2-5, 3-2, 1-0, 5-3)

Hatalmas győzelem a BL-rangadón

Rossz kezdés után fantasztikus játékkal nyert az FTC-Telekom a Radnicski Kragujevac otthonában.

BL-csúcsrangadó a szerb katlanban

A címvédő FTC-Telekom az olimpiai bajnokokkal felálló Radnicski Kragujevac otthonában folytatja a csoportkört.