2019. április 6.
Döntős a magyar válogatott az Európa Kupán
Fantasztikus játékkal legyőzte az olaszokat a magyar férfi vízilabda-válogatott és döntős az Európa Kupán!

A magyar férfi vízilabda-válogatott pénteken Montenegró legyőzésével bejutott az Európa kupa elődöntőjébe, ahol Olaszország várt a mieinkre. A nemzeti együttes 13-as meccskeretébe ezúttal mind a hét Fradi-játékos bekerült. Vogel Soma kezdett a kapuban, mellette pedig ott volt csapatkapitányként Varga Dénes, Vámos Márton, Pohl Zoltán, Német Toni, a születésnapos Jansik Szilárd, valamint Sedlmayer Tamás.

Utóbbi szerezte ismét a magyar válogatott első gólját, ahogy pénteken is (1-1). Az első negyedben végig az olaszok vezettek, sőt 2-2 után 4-2-re elléptek, de a játékrész utolsó támadásából Vámos Márton faragott a hátrányon (4-3). A folytatásban hatalmas iramot diktáltak a mieink, melynek eredményeként 6-6-nál utolértük ellenfelünket három játékosunk góljaival, sorrendben Vámos, Jansik és Pohl talált be. A szünet előtt még esélyünk lett volna a fordításra is, ám ehelyett Olaszország lőtt gólt, így 7-6-is állással jöhetett a meccs második fele.

A Pro Recco klasszisát, Francesco Di Fulviót nem tudtuk tartani, ugyanis a harmadik negyed elején már a negyedik gólját szerezte (8-6). Jött azonban Varga Dénes, aki egy elképesztően pimasz mozdulat után talált az olaszok kapujába, ezzel zárkóztunk 8-7-re, majd újra csapatkapitányunk volt eredményes, amivel már egyenlített 8-8-ra. A vezetés ekkor még nem jött össze, de 9-8-as olasz előny után Német Toni és Varga Dénes góljával 10-9-nél először volt a mi kezünkben a meccs!

Innen kezdődött az utolsó negyed, és folytatódott a Dumi-parádé! Olimpiai bajnokunk fantasztikus mozdulattal kettőre növelte a különbséget (11-9). Az olaszok megrázták magukat és 11-11-re feljöttek másfél perccel a vége előtt, de már nem engedtük ki a kezünkből a sikert. Manhercz Krisztián 12-11-re alakította az állást, az utolsó percet pedig kivédekeztük!!!

A magyar válogatott ezzel megnyerte az elődöntőt és bejutott az Európa Kupa fináléjába, egyúttal a Világliga Szuperdöntőjébe is, ahonnan kvalifikálhatjuk magunkat a 2020-as tokiói olimpiára is. Ennyire azonban ne szaladjunk előre, várjuk meg a horvát-spanyol meccs győztesét és nyerjünk vasárnap is!

Frissítés:

A házigazda Horvátország lesz a magyar válogatott ellenfele a vasárnapi döntőben, melyet 20:15-től rendeznek Zágrábban. A meccset az M4 Sport élőben közvetíti.

Varga Dénesék valamelyest visszavághatnak a horvátoknak a 2017-es budapesti világbajnoki fináléért, melyet elvesztettünk a Margitszigeten.

Borítókép: Madar Dávid / waterpolo.hu

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA KUPA NYOLCAS DÖNTŐ

Elődöntő, 2019. április 6., szombat

Magyarország - Olaszország 12-11 (3-4, 3-3, 4-2, 2-2)

Gólszerzőink: Varga 4, Vámos 2, Jansik, Sedlmayer, Pohl, Német, Kovács, Manhercz 1-1

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.