2023. június 2.
BL FINAL8: Hatodik helyen zártuk a szezont
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata kikapott az Olympiakosz ellen az ötödik helyért folyó csatában.

Annak ellenére, hogy az érmekért való harc helyett helyosztókat játszottunk, nem volt egyszerű dolga a Ferencváros magyar bajnok férfi vízilabdacsapatának, hiszen mind a Brescia, mind az Olympiakosz olyan csapat, amely játékerejét tekintve akár a döntőig is menetelhetett volna a Bajnokok Ligája idei kiírásában. Aktuális ellenfelünk, a görög együttes a mieinket verő Pro Recco mellett a döntőbe kerülő Novi Beograd ellen kapott ki az első nap és így került a vigaszágra.

A kvalitások a csapatnévsorokon is tisztán látszottak, a klasszis Filip Filipovics próbálkozott az első támadásból, be is talált Vogel Somának. Majd többször is próbálkozott a veterán balkezes, ami talán ellenfelünk kárára is ment, hiszen nem mindig volt tiszta helyzetben. Ezt a szintén rosszkéz oldalon játszó Vadovics Viktor bosszulta meg és egyenlített. Majd jött a fordítás: Varga Dénes úszott meg a jobb szélen, tekintett középre többször is, a következő pillanatban pedig már Marko Bijacs nézett a háta mögé és szedte ki csapatkapitányunk lövését a hálóból. A tavaly még Fradi-színekben játszó Vámos Márton egyenlített, és ez akár le is zárhatta volna az első negyedet, de egy kontra után Argiropulosz-Kanakakisz egyedüliként előretört, és ha már ott volt, be is vágta a rövidbe 7-8 méterről a labdát a horvát kapusnak. (3-2)

A második nyolc percben többször is elmehettünk volna kettővel, de pontatlanok voltunk a kapu előtt, ezt kihasználva pedig a görögök egyenlítettek a félidő előtt. A második félidőben olyan időszakot éltünk meg, mint a Pro Recco ellen. A lehetőségek jöttek, de vagy a kapufán csattantak a lövések, vagy Bijacs és a blokkok állították meg őket. Ennek köszönhetően hárommal lépett el az Olympiakosz a harmadik nyolc percben. (6-3)

A rossz teljesítmény a záró negyedben is folytatódott. Ismét hármat kaptunk, egyedül Argiropulosz-Kanakakisz tudott betalálni egy szép csavargóllal, de ezzel csak közelebb zárkózni tudtunk a görögökhöz. (9-4) Ezzel a vereséggel, BL-hatodik hellyel zártuk le azt a szezont, amelyben sikerült a Magyar Kupában és a bajnokságban is címet védeni. A találkozó arról marad igazán emlékezetes, hogy Varga Zsolt ezen a mérkőzésen irányította utoljára a Ferencvárost.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Helyosztók – Belgrád, 2023. június 2. 21.00

OLYMPIAKOSZ – FTC-TELEKOM 9-4 (2-3, 1-0, 3-0, 3-1)

Az FTC gólszerzői: Argiropulosz-Kanakakisz 2, Varga, Vadovics 1-1

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.