2019. április 24.
Bejutottunk a BL nyolcas döntőjébe!!!
Újabb győzelmével története során először jutott be a Bajnokok Ligája nyolcas döntőjébe az FTC-Telekom!

A szezonbeli utolsó hazai Bajnokok Ligája meccsén ugrott medencébe az FTC-Telekom Waterpolo, a tét pedig nem volt más, mint a Final8-ba jutás. Ehhez mindenképpen győznie kellett a mieinknek a Steaua Bukarest ellen, hiszen nem sokkal korábban a Moszkva 15-13-ra nyerni tudott az Eger ellen, így az orosz együttes egy pontra megközelítette a Fradit a csoportban.

A Miskolc elleni meccshez hasonlóan most is Gárdonyi András kapott lehetőséget a Fradi kapujában, amit meg is hálált. Hat perc után kapott gólt először a vendégektől (1-1), de ez volt az egyetlen találat, amit a Bukarest lőtt két negyed alatt, hiszen kapusunk több nagy védést is bemutatott. Elől Stefan Mitrovic volt elemében. Szerb klasszisunk duplázott, mellette pedig Pohl Zoltán, Nikola Jaksic, majd Slobodan Nikic is eredményes tudott lenni, így a félidőben már 6-1-re vezettünk.

A szünet után rezdült ismét az FTC hálója, ráadásul háromszor egymás után, így 6-4-re feljöttek a bukarestiek. A rossz szériából Aaron Younger lendítette ki a társaságot egy duplával (8-4), majd néhány perc után Kállay Márk és Jaksic is betalált, ezzel pedig megnyugtató 10-4-es állásról kezdtük az utolsó negyedet, ahol egyáltalán nem vettünk vissza a biztos előny tudatában sem. Kapott gól nélkül, valamint Kállay és Sedlmayer szép találatával zártuk a játékrészt, a mérkőzést pedig 12-4-re nyertük meg.

A Ferencváros férfi vízilabdacsapata ezzel az utolsó fordulótól függetlenül biztosította helyét a Final8-ben, ahová története során először jutott be! Közben az is kiderült, hogy egyetlen magyar csapatként leszünk ott a hannoveri nyolcas döntőben, mert az Eger már nem előzhet meg, míg a másik csoportban a Szolnok már nem érhet oda a továbbjutó helyre. A Final8 mezőnye kialakult, csak még a sorrend nincs meg. Az A-csoportból a Pro Recco, Barceloneta, Brescia, FTC négyes, míg a B-csoportból a Jug Dubrovnik, a Sport Management Busto, az Olympiakosz Pireusz, valamint rendezőként a Hannover vesz részt a sorozat végső szakaszában.

Szombaton ismét fontos mérkőzés vár a Fradira, amely az OSC otthonában küzd a a bajnokságban a középszakasz megnyeréséért!

LEN FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör 13. forduló, 2019.04.24. szerda

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

FTC-Telekom Waterpolo  – Steaua Bukarest 12-4 (1-1, 5-0, 4-3, 2-0)

Gólszerzőink: Mitrovic 2, Younger 2, Jaksic 2, Kállay 2, Vámos, Pohl, Nikic, Sedlmayer

Sorsoltak a Bajnokok Ligájában

Az FTC-Telekom férfi csapata címvédőként kezdi meg a BL új szezonját, a nők a főtábláért küzdenek.

FTC-fölény a BL álomcsapatában

Három játékost és az edzőt a Bajnokok Ligája-győztes FTC-Telekom vízilabdacsapata adja az év csapatába.

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.