2023. május 19.
Az FTC második az új LEN-ranglistán
Magyarország vezet az Európai Úszó-szövetség hivatalos ranglistáján

Az UEFA, vagyis az Európai Labdarúgó Szövetség mintájára a LEN is létrehozta saját ranglistáját, amely alapján a kiemelésekről, illetve az európai kupasorozatok kvótájáról döntenek majd. Az Európai Úszó-szövetség külön listát vezet az országoknál férfi és női szakágban is, és külön a kluboknál.

AZ FTC 2. HELYEN ÁLL, MAGYARORSZÁG AZ ELSŐ!

A nyitóranglistán máris előkelő pozíciót foglalunk el, hiszen a klubok között a friss magyar bajnok FTC-Telekom férfi vízilabdacsapatát csupán a Pro Recco előzi meg. Ez a két együttes abszolút kiemelkedik a riválisoktól a legutóbbi szezonok nemzetközi kupaporondon nyújtott teljesítményét vizsgálva. Az olasz sztárcsapat nyerte meg a Bajnokok Ligája legutóbbi két kiírását, előtte pedig bronzérmes volt, míg Varga Zsolt együttese szintén zsinórban három BL-éremmel büszkélkedhet! 2019-ben arany, 2021-ben ezüst, 2022-ben pedig bronzot szereztünk a Final8-en. Mindemellett pedig két-két Európai Szuperkupa és Euro Kupa-győzelem is fűződik a nevünkhöz 2017 óta. A nőknél a 14. helyet foglalja el a Fradi, amely ebben a szezonban Euro Kupa-ezüstig jutott. A klubok országonkénti összesített eredményei alapján Magyarország a férfiaknál és a nőknél is második helyen áll. A válogatottakat tekintve a férfiaknál első a magyar csapat, a nőknél pedig negyedik.

PONTSZÁMÍTÁS:

A rangsorok az egyes nemzetek, illetve klubok által elért eredmények alapján készülnek, és

mindig az utolsó négy év LEN-es eseményein elért helyezéseket veszik figyelembe, súlyozva

az adott bajnokság rangját, illetve az esztendőket is: az előző két év pontszámait 100

százalékkal számolják, az azelőtti kettőt 50 százalékkal.

A legtöbb pontot értelemszerűen a felnőtt Európa-bajnokság adja, de a korosztályos Eb-ken

(U19, U17, U15) elért helyezéseket is „díjazzák”, igaz, míg a felnőtt Eb-arany 15 000 pont,

addig az U15-ös 2500 – a további pozíciókért járó pontokat pedig egy algoritmus számolja ki,

amely a résztvevő csapatok számával is kalkulál. Ez utóbbi az európai kupákban fontos, mert

ott is minden részvételért jár pont, akár egy selejtezős szereplésért is.

A rangsor aktuális állása ITT található.

Sorsoltak a Bajnokok Ligájában

Az FTC-Telekom férfi csapata címvédőként kezdi meg a BL új szezonját, a nők a főtábláért küzdenek.

FTC-fölény a BL álomcsapatában

Három játékost és az edzőt a Bajnokok Ligája-győztes FTC-Telekom vízilabdacsapata adja az év csapatába.

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.