Az FTC-Telekom Waterpolo szerda este pótolta a Vasas elleni első fordulóból elhalasztott bajnoki mérkőzését. A vendégek edzőjük Vad Lajos nélkül és mindössze tíz játékossal tudtak kiállni, de Varga Dénes és Vámos Márton személyében nálunk is voltak hiányzók.
A Vasas egy szerencsés góllal szerzett vezetést, ezután viszont Nikola Jaksic vezérletével sorozatban hat gólt szereztünk. Duplázó szerb klasszisunkon kívül Jansik Szilárd, Giannis Fountoulis, Pohl Zoltán és Mezei Tamás volt eredményes, így 6-1-re elhúztunk.
A második nyolc perc Német Toni találatával indult, majd a nemrég visszatérő Zalánki Gergő is bevette az angyalföldiek kapuját. (8-1) Mezei és Sedlmayer Tamás góljával már 10-1-re vezettünk, amikor több mint 12 perc elteltével ismét betaláltak a vendégek.
A harmadik negyeben kissé közelebb lopózott a Vasas, de Fountoulis és Vigvári Vendel révén, illetve több szép összjátékból szerzett góllal 13-6-os előnyről várhattuk az utolsó játékrészt.
A záró nyolc percben sorrendben Jansik, Fountoulis és Jaksic is betalált, így már megvolt a közte tízgólos különbség. Az átlövések helyett jobbára bejátszásokból és ziccerekből szereztük a góljainkat. (16-6) A negyed felénél Fekete Gergő is feliratkozott a gólszerzők közé, utolsó találatunkat pedig Vigvári szerezte, beállítva ezzel a 18-8-as ferencvárosi győzelmet.
Az FTC-Telekom Waterpolo így mind a 11 bajnokiját megnyerte és továbbra is száz százalékos. Varga Zsolt együttese november 18-án, pénteken az UVSE vendégeként játszik derbit az OB I-ben.
FÉRFI VÍZILABDA
OB I, ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
FTC-MVM Népligeti Sportközpont
FTC-Telekom Waterpolo–A-Híd-VasasPlaket 18-8 (6-1, 4-2, 3-3, 5-2)
Gólszerzőink: Fountoulis 4, Jaksic 3, Vigvári, Jansik, Mezei 2-2, Pohl, Sedlmayer, Zalánki, Fekete G., Német.
Szombaton 15.30-tól FTC-OSC férfi vízilabda bajnoki mérkőzést rendezünk a Komjádi uszodában.
Argiropulosz-Di Somma-Vogel hármas vezérletével 18-7-re nyert az FTC-Telekom az Oradea ellen a BL-ben.
Szerda este Oradea-FTC - Nyolc éve fantasztikus hangulatot varázsoltak a Fradi-szurkolók a kupadöntőre.
Óriási izgalmak után 19-17-re megnyerte a rangos utánpótlástorna döntőjét az FTC-Telekom a BVSC ellen.
Dusan Mandics világklasszis játékának vezérletével 14-8-ra nyert az FTC-Telekom a BVSC otthonában.
Az alapszakaszt, illetve a rájátszást is befolyásoló rangadót játszanak férfi pólósaink a BVSC otthonában.
Az NBA-sztár mellett labdarúgónk is áradozott a Ferencváros Bajnokok Ligája-győztes pólósáról.
Egykori vízilabdázónk a 2005/06-os idényben erősítette a Ferencvárosi Torna Clubot.