2019. július 27.
A férfiak is a 4. helyen zárták a vízilabda vb-t
A férfi vízilabda-válogatott 10-7-es vereséget szenvedett Horvátországtól a világbajnokság bronzmeccsén.

A bronzmérkőzésen Horvátország várt ránk, ez a párharc pedig jelentős múltra tekint vissza. Nyolc évvel ezelőtt, 2011-ben, Sanghajban elvesztettük a bronzmeccset ellenük 12-11-re, abban a csapatban ott volt a jelenlegi keretből Varga Dénes, Nagy Viktor és Hárai Balázs is. A legutóbbi világbajnokságon pedig a döntőben találkoztunk a horvátokkal, ám a hazai rendezésű tornán 8-6-ra kikaptunk.

Azon a mérkőzésen szörnyen, 0-4-gyel kezdtünk, ezúttal nem engedtük el annyira ellenfelünket, igaz, többnyire mi szaladtunk az eredmény után. Hárai révén még mi kerültünk előnybe, de az első negyedet már 2-1-es hátrányban fejeztük be.

A második játékrészben három perc elteltével egyenlítettünk, és meg is jött az első Fradi-gól, Vámos Márton volt eredményes. A nagyszünetig felpörögtek az események, a horvátok ismét előnybe kerültek, ám Manhercz Krisztián kíméletlen volt az ötméteresnél, majd a szünet előtt azonban ismét a horvátoknál volt az előny (4-3).

A második félidő elején ismét betalált ellenfelünk, Angyal Dániel azonban hamar válaszolt. Nagy Viktor teljesítménye jelentősen feljavult, ám ezt elöl nem tudtuk kihasználni, és sorra rontottuk el a nagyobbnál nagyobb helyzeteket. A horvátok büntettek, ismét kétgólos előnybe kerültek, miközben mi kettős emberelőnyből sem tudtunk eredményesek lenni. Egy másodperccel a vége előtt azonban végre betaláltunk, Manhercz lőtte ki a bal felső sarkot (6-5).

Nagy Viktor-védéssel indult a záró negyed, majd Jansik Szilárd hiába egyenlített, érvénytelenítették a találatát, védekezésben pedig kipontozódott. Ellenfelünk legjobbja, Maro Jokovic ezt kihasználta, majd egy perccel később gólra váltott egy érdekes körülmények között kiosztott ötméterest is (8-5).

Soknak tűnt a háromgólos hátrány, de nem adtuk fel, mentünk az eredmény után, Hárai, majd Zalánki Gergő révén feljöttünk egyre, ám Jokovic hatodszor is betalált, két perccel később kétgólos lett a hátrányunk, így hibátlan játékra lett volna szükség a bravúrhoz. Ez azonban nem sikerült, újabb gólt kaptunk, ami eldöntötte a találkozót, 10-7-es vereséget szenvedtünk, így a nők után a férfiak is a 4. helyen zárták a világbajnokságot.

18. FINA VILÁGBAJNOKSÁG, KVANGDZSU

FÉRFI VÍZILABDA, Elődöntő

Horvátország - Magyarország 10-7 (2-1, 2-2, 2-2, 4-2)

Gólszerzőink: Hárai 2, Manhercz 2, Vámos, Angyal, Zalánki

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.