2024. szeptember 17.
23 lőtt góllal kezdtük a szezont
A címvédő FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata 23-7-re nyert az újonc Debrecen otthonában a bajnoki rajton.

Bár a friss olimpiai bajnok Dusan Mandics és a két magyar világ- és Európa-bajnok Vámos Márton és Manhercz Krisztián nem tartott a csapattal, így is bombaerős keretet küldött vízbe Nyéki Balázs a bajnokság első mérkőzésén Debrecenben. A végig agilisan játszó Vigvári Vendelé lett a szezon első Fradi-gólja, majd gyorsan jött a második is (2-0). Debütált a spanyol center, Miguel de Toro és a Szolnokból szerződtetett Vismeg Zsombor is, utóbbinak ráadásul három és fél perc kellett, hogy megszerezze első gólját az FTC-Telekomban (3-0). Az újonc öt perc után tudott először betalálni Szakonyi Dániel kapujába (5-1), de lendületben maradt a címvédő, hiszen Nagy Ákos óriási bombájával és Fekete Gergő kibrusztolt góljával, amely az első negyed utolsó másodpercében esett, már 7-1 volt a javunkra. A kilencedik Fradi-gól után kicsit lazult a védekezés, ami két debreceni találatot eredményezett (9-3). De azért a zöld-fehérek tudták, hogy mikor kell lelohasztani a debreceniek üdvrivalgását, Sztilianosz Argirpulosz magabiztosan értékesített egy ötméterest (10-3), míg a túloldalon Szakonyi védett egyet. A távozó Varga Dénes 10-es sapkáját ezúttal Nagy Ákos vette fel, aki még a nagyszünet előtt egy szép emeléssel jelentkezett, így nagyon meggyőző, 13-5-ös vezetéssel folytathattuk a meccs második felét.

Összeszedtük magunkat védekezésben, és a hátralévő két negyedben már csak két gólt engedélyeztünk a hazaiaknak, elől viszont még tízet tettünk hozzá. Volt, hogy Vigvári szabott fazont a Fradi játékának, majd Nagy Ákos lépett elő vezérré, hiszen sokat volt a vízben, és hatszor is eredményes volt, amivel a meccs legeredményesebb játékosa lett. Bár két hete edz együtt a teljes keret, Nyéki Balázs csapata szép játékkal rukkolt elő. Mutatós összejátékokat láthattunk például Vigvári és Vismeg között, utóbbi góljával már 21-7 volt az állás. Jól mutatja a mieink hozzáállását, hogy 10 másodperccel a végső dudaszó előtt még támadásba lendültünk, és Fekete Gergő az utolsó pillanatban lőtt még egyet, így az FTC 23-7-re nyert Debrecenben.

A győzelem mellett annak is örülhettünk, hogy biztató játékkal mutatkoztak be az újak, illetve a serdülőből felhívott Jámbor Csaba is, aki 16 évesen debütált a felnőttek között.  Legközelebb október 2-án Pécsre látogatunk, majd három nappal később jön a Jug Dubrovnik elleni Európai Szuperkupa-döntő a Komjádi uszodában.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 1. forduló, 2024. szeptember 17., kedd 19:15

Debrecen, Városi Sportuszoda

DVSE-MASTER GOOD – FTC-TELEKOM WATERPOLO 7-23 (1-7, 4-6, 2-4, 0-6)

Gólszerzőink: Nagy Ákos 6, Vismeg 4, Vigvári 4, Argiropulosz 3, Fekete 3, Di Somma, Molnár, Jansik 1-1

Dusan Mandics szerződést hosszabbított az FTC-vel!

A háromszoros olimpiai bajnok szerb vízilabdázó boldogan marad klubunknál 2027 nyaráig – VIDEÓ!

Hatalmas győzelem a BL-rangadón

Rossz kezdés után fantasztikus játékkal nyert az FTC-Telekom a Radnicski Kragujevac otthonában.

BL-csúcsrangadó a szerb katlanban

A címvédő FTC-Telekom az olimpiai bajnokokkal felálló Radnicski Kragujevac otthonában folytatja a csoportkört.