2019. január 22.
1 másodpercen múlt
Az utolsó pillanatban mentett pontot az FTC-Telekom Waterpolo az olasz Brescia elleni hazai BL-rangadón.

Aki nem látta, bánhatja, aki látta, ámult rajta. A várakozásnak megfelelően ugyanis fordulatos, az utolsó pillanatig izgalmas találkozót játszott egymással a Ferencváros és a Brescia vízilabdacsapata a Bajnokok Ligájában. A vezetést még a Fradi szerezte meg, ám gyorsan fordítottak a vendég olaszok (1-2). A negyed végére sikerült visszavenni az előnyt két hatalmas Vámos Márton bombával (3-2).

A második játékrészben felváltva szerezték a gólokat a felek, így egyenlő állás után, Fradi vezetést következett egészen, a sorminta viszont megdőlt a szünet után. Ismét Vámos villant, ezzel pedig először volt két gól a két csapat között (6-4). Ez a találat azonban a Bresciának adott lökést, hiszen sorozatban négyszer is betalált az FTC kapujába, így 8-6-ra fordítani tudott és már csak négy perc volt hátra. Úgy tűnt nem tudja elkapni a fonalat a magyar bajnok és újabb vereséget szenved BL-meccsen a Komjádi uszodában.

„Mindig és soha. Küzdeni mindig és feladni soha!” Sokszor hangoztatjuk, de vízilabdásaink újfent megmutatták, hogy ők bizony megtestesítik az igazi Fradi-erényeket. Kállay Márk ugyanis 45 másodperccel a vége előtt visszahozta a reményeket (7-8), majd egy kivédekezett olasz támadás után 15 másodpercünk maradt egyenlítésre. Először Varga Dénes próbálkozott, ám labdája a kapufáról a sarokba perdült. Vészesen fogyott az idő, amikor Stefan Mitrovicshoz került a labda. Olimpiai bajnokunk kicentizte, az időt és a lövést is, hiszen az utolsó másodpercben vágódott be a lövése a bal felső sarokba. 8-8. Elképesztő izgalmak egy fantasztikus mérkőzésen. Kicsin múlt, hogy nyert helyzetből vereséget szenvedjünk, de sikerült itthon tartani az egyik pontot.

LEN FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör 7. forduló, 2019.01.22., kedd
Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda
FTC-TELEKOM WATERPOLO – AN BRESCIA (olasz) 8-8 (3-2, 2-2, 1-2, 2-2)

8.Crvena Zvezda 0 pont / 6 meccs

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.