2023. szeptember 22.
Vereség a BL második meccsén
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata szoros csatában maradt alul a görög Alimosszal szemben.

Nagy kihívás előtt állt Gerendás György csapata, hiszen 24 óra alatt három mérkőzést kellett lejátszania a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában. Ebből csütörtökön egyet már teljesített és 17-8-ra győzte le a Glyfadát, egy rövidebb pihenő után, péntek délelőtt pedig az erősebb görög gárda, az Alimosz várt női csapatunkra, amelyet több holland Európa-bajnokkal is megerősítették a nyáron, tegnap pedig a Spandaut győzték le 11-9-re.

Nem telt el sok idő a mérkőzésből, már az első támadás után örülhettünk a vezetésnek. Gurisatti egy átlövéssel lepte meg az ellenfél kapusát, aki mozdulni sem tudott a labdára. Görög riválisunk azonban kemény ellenfélnek bizonyult, jött is az egyenlítés egy emberelőnyből, és hiába rohamoztuk a kaput több alkalommal is, csupán a negyed vége felé sikerült ismét előnyhöz jutni Tóth-Csabai révén (2-1).

Mondhatni, hogy eggyel előrébb léptünk a második játékrész során, ekkor már az egygólos különbség után futottak a hellének. Minden találtunkra akadt válasza az Alimosznak, Tóth-Csabai, Gurisatti, Dömsödi és Gurisatti volt a Fradi-gólszerzők névsora. Négyes számú játékosunk pedig az első félidő utolsó találatát szerezte, így 6-4-re vezettünk kétszer nyolc perc után.

Ellenfelünk azonban hamar visszakapaszkodott a mérkőzésbe, mindössze pár perc alatt vezettek 7-6-ra. Ekkor jött Vályi Vanda és Dömsödi Dalma lefordulása, melyből utóbbi, U20-as világbajnok játékosunk volt eredményes (7-7). A döntetlen viszont nem tartott sokáig, egy büntetőből ugyanis ismét kétgólos hátrányba kerültünk. Ezen Vályi egy szép góllal faragni tudott, de hátul ismét nem figyeltünk és 10-8-al fordultunk az utolsó negyedre.

El is kezdtük ledolgozni ezt, de folyamatosan lehetőséget adtunk arra, hogy válaszoljanak a görögök, így a döntetlent sem tudtuk elérni. A negyed végén alig 10 másodpercünk volt támadni 13-14-es hátránynál, viszont utolsó lövésünk a kapufán csattant, így egy győzelem és egy vereség után megyünk neki az UVSE-nek este 18-kor, hogy közelebb kerüljünk a főtáblára jutáshoz.

LEN NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Selejtezőcsoport 1. forduló, 2023. szeptember 22., péntek 11:45

Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – ALIMOS NAC 13-14 (2-1, 4-3, 2-6, 5-4)
Gólszerzőink: Gurisatti 3, Tóth-Csabai 3, Vályi 3, Dömsödi 2, Leimeter 2

"
"

Párizs 2024: Négy FTC-játékos utazhat az olimpiára

Kurucz-Gurisatti, Leimeter, Neszmély és Vályi is ott van a magyar vízilabda-válogatottban.

Vb-ezüstérmes az U16-os válogatott

Három FTC-játékossal a keretben vb-ezüstérmet szerzett az U16-os magyar leány vízilabda-válogatott.

Ezüstérmes a női válogatott az athéni tornán

Három győzelemmel és egy vereséggel zártuk az olimpiai felkészülési Thetis-kupát.

Olasz klasszist igazoltunk

A vb-bronzérmes Valeria Palmieri az FTC-Telekom női vízilabdacsapatának ötödik nyári igazolása.

Négy FTC-játékos küzdhet tovább az olimpiáért

16 fős csapattal folytatja felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Könnyed győzelem a felkészülési meccsen

Kimagasló harmadik negyeddel 14-7-re nyerni tudott az olimpiára készülő magyar női válogatott Kanada ellen.

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.