2021. május 23.
Verrasztó Dávid Eb-negyedik lett 400 méter vegyesen
Verrasztó Dávid sokáig a második volt, végül a negyedik helyen ért célba 400 vegyesen, az Eb-n.

Előzmények

Vasárnap is volt kiért szorítanunk a Budapesten zajló úszó Európa-bajnokságon. A 400 méter vegyesen háromszoros Európa-bajnok Verrasztó Dávid ugyanis a legjobb idővel (4.13.39.) harcolta ki, hogy 2021-ben is ott legyen a táv döntőjében.

Sportolónk a ferencvárosi különítmény második Eb-érméért is úszott, hiszen korábban a 17 éves Mihályvári-Farkas Viktória – ugyancsak 400 vegyesen – már szerzett egy ezüstöt.

A döntő

Verrasztó jól kezdte a futamot, 100 méternél a második helyen állt. Ezután honfitársa, Bernek Péter kicsit feljött rá, 150-nél harmadik, 200-nál pedig negyedik volt a Fradi úszója, aki azonban hamar összekapta magát.

Visszaküzdötte magát a legjobb háromba, és az utolsó 50 méternek úgy indulhatott neki, hogy második volt, igaz, az elsőként úszó orosz Borodin alaposan elhúzott. Az egész futam nagyon szorosan alakult azonban, és az utolsó métereken feljöttek Verrasztóra, akit ketten is megelőztek, így végül negyedikként zárt.

FTC-arany és -bronz 1500 méteren

Mihályvári-Farkas első, Fábián harmadik helyen ért célba Szegeden.

Eb után ob-arany: Fábián Betti magyar bajnok!

Az FTC úszója a nyíltvízi országos bajnokságon 10 kilométeren nyert aranyérmet.

Fábián Bettina az Eb után az olimpián is nagyot alkotna

Nyíltvízi úszónk arany- és bronzéremmel térhetett haza az Eb-ről.

Mihályvári-Farkas: Nem sikerült a kvótaszerzés

Úszónk negyedikként zárt 1500 méteren az Európa-bajnokságon.

Úszó Eb: Mihályvári-Farkas Viktória döntős 1500 méteren

Egyesületünk úszója péntek este döntőzik Belgrádban.

Úszó Eb: nincs ferencvárosi döntős az első két nap után

Gálicz László 800, Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen maradt le a fináléról a belgrádi kontinensviadalon.

Az Európa-bajnok Fábián Bettina: „Már tarthatnak tőlem”

Az Eb-n két érmet nyerő úszónk alig várja, hogy a felkerüljön a neve a népligeti márványtáblára – INTERJÚ!

Európa-bajnok a magyar nyíltvízi úszó vegyesváltó!

Fábián Bettinával a csapatban nyert aranyérmet a magyar csapat a belgrádi kontinensviadalon.