2022. augusztus 11.
Verrasztó Dávid ezüstérmes 400 vegyesen Rómában!
Klasszisunk végig az élmezőnyben haladt, végül a második helyen csapott a célba.

Augusztus 11-én, csütörtökön megkezdődtek a küzdelmek az úszók Európa-bajnokságán Rómában. Már az első napon döntőben izgulhattunk egy Fradi-sportolóért, méghozzá a 400 méter vegyes fináléjában, a szám háromszoros Európa-bajnokáért, Verrasztó Dávidért.

Klasszisunk ráadásul a legjobb idővel kvalifikálta magát az esti döntőbe, ahol többek között honfitársával, Kós Huberttel is megmérkőzött.

Az első 50 méter után Verrasztó a harmadik helyen fordult pillangón, majd a hátúszást már ezüstérmes pozícióban kezdte sőt, 150 méter után Dávid az élre állt. A táv feléig közel egy testhossznyi előnyre tett szert klubunk klasszisa, ám mellen felzárkóztak rá riválisai. Az olasz Razzetti nagyon erős volt, jött a gyorsúszó résztáv, de az olaszt nem lehetett megfogni, Verrasztó Dávid végül 4.12.58-cal csapott a célba, ezzel pedig ezüstérmet nyert. A másik magyar finalista, Kós Hubert a negyedik helyen ért be.

- Ez a realitás, nem szabad elkeseredni. Nem volt esélyem az olasz ellen. Picit izgultam is, hiába vagyok rutinos, szeretem felépíteni az éveimet. Csúnyán el voltam csúszva még pár hónapja. Ez ma 105 % volt - mondta a döntő után Verrasztó Dávid, akinek teljesítményéről szakosztályunk elnöke, Orosz Andrea is elismerősen nyilatkozott.

- Nagyon tetszett Dávid úszása, 33 évesen a legjobb idővel került döntőbe, ami már önmagában is egy nagyszerű eredmény. A fináléban remekül úszott, de az olasz a hazai medencében ezúttal jobb volt. Dávid remek mellúszó, de ezen a napon ellenfele jobb volt nála. Az azonban egyételmű volt, hogy óriásit harcolt, nagyon odatette magát, nem adta fel és harcolt az utolsó pillanatig. Ez az ezüstérem nagyon szépen csillog és nagy büszkeség, minden elismerésem.

FTC-arany és -bronz 1500 méteren

Mihályvári-Farkas első, Fábián harmadik helyen ért célba Szegeden.

Eb után ob-arany: Fábián Betti magyar bajnok!

Az FTC úszója a nyíltvízi országos bajnokságon 10 kilométeren nyert aranyérmet.

Fábián Bettina az Eb után az olimpián is nagyot alkotna

Nyíltvízi úszónk arany- és bronzéremmel térhetett haza az Eb-ről.

Mihályvári-Farkas: Nem sikerült a kvótaszerzés

Úszónk negyedikként zárt 1500 méteren az Európa-bajnokságon.

Úszó Eb: Mihályvári-Farkas Viktória döntős 1500 méteren

Egyesületünk úszója péntek este döntőzik Belgrádban.

Úszó Eb: nincs ferencvárosi döntős az első két nap után

Gálicz László 800, Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen maradt le a fináléról a belgrádi kontinensviadalon.

Az Európa-bajnok Fábián Bettina: „Már tarthatnak tőlem”

Az Eb-n két érmet nyerő úszónk alig várja, hogy a felkerüljön a neve a népligeti márványtáblára – INTERJÚ!

Európa-bajnok a magyar nyíltvízi úszó vegyesváltó!

Fábián Bettinával a csapatban nyert aranyérmet a magyar csapat a belgrádi kontinensviadalon.