2019. március 4.
Verrasztó Dávid: 3 arany, 1 ezüst!
Úszó szakosztályunk 21(!) érmet nyert a hétvégi felnőtt és utánpótlás versenyeken a Tüske uszodában.

Szombaton a Tüske uszodában rendezték meg az úszók Budapest Kupájának első fordulóját, amelyen az FTC felnőtt versenyzői közül háromszoros Európa-bajnokunk, Verrasztó Dávid, Török Dominik Márk, Szokol Szonja, Zanyi Ferdinánd és Keresztes Emma indult.

A fiúknál Dávid három számban, 100 méter háton, 200 mellen és legerősebb számában, 400 gyorson is aranyérmes lett, míg 50 méter pillangó bronzérmet szerzett. Fiatal tehetségünk, az utánpótlás-válogatott Török Dominik Márk egy ezüst és egy bronzzal zárt, míg Zanyi Ferdinánd szintén egy második hellyel gazdagodott. A lányoknál Szokol Szonja 50 mellen aranyérmet nyert, 50 pillangón és 200 vegyesen ezüsttel zárt, Keresztes Emma pedig 400 méter gyorson állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Másnap az utánpótlás korosztállyal folytatódott a verseny. A Fradi legeredményesebb úszója Márton Levente lett, aki három számban aranyat, egyben pedig bronzot nyert. Fiataljaink összesen tíz érmet, köztük öt aranyat, egy ezüstöt és négy bronzot szereztek.

200 m vegyes: 1-1. Márton Levente, Váradi Márton
4x50 m mix gyorsváltó, kicsik: 1. FTC (Bognár Kolos, Verebélyi Bence, Keresztes Gréta, Kovács Dorka)
4x50 m gyorsváltó, nagyok: 3. FTC (Márton Levente, Farkas Nóra, Birinyi Nóra, Váradi Márton)

FTC-arany és -bronz 1500 méteren

Mihályvári-Farkas első, Fábián harmadik helyen ért célba Szegeden.

Eb után ob-arany: Fábián Betti magyar bajnok!

Az FTC úszója a nyíltvízi országos bajnokságon 10 kilométeren nyert aranyérmet.

Fábián Bettina az Eb után az olimpián is nagyot alkotna

Nyíltvízi úszónk arany- és bronzéremmel térhetett haza az Eb-ről.

Mihályvári-Farkas: Nem sikerült a kvótaszerzés

Úszónk negyedikként zárt 1500 méteren az Európa-bajnokságon.

Úszó Eb: Mihályvári-Farkas Viktória döntős 1500 méteren

Egyesületünk úszója péntek este döntőzik Belgrádban.

Úszó Eb: nincs ferencvárosi döntős az első két nap után

Gálicz László 800, Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen maradt le a fináléról a belgrádi kontinensviadalon.

Az Európa-bajnok Fábián Bettina: „Már tarthatnak tőlem”

Az Eb-n két érmet nyerő úszónk alig várja, hogy a felkerüljön a neve a népligeti márványtáblára – INTERJÚ!

Európa-bajnok a magyar nyíltvízi úszó vegyesváltó!

Fábián Bettinával a csapatban nyert aranyérmet a magyar csapat a belgrádi kontinensviadalon.