2019. január 20.
Verrasztó-arany
Európa-bajnok úszónk, Verrasztó Dávid nagy fölénnyel aranyérmes 400 méter vegyesen Antwerpenben.

Vasárnap újabb versenyszámokban szurkolhattunk a ferencvárosi úszóknak az Antwerpenben megrendezett Flanders Swimming Cup 2019-en. Az első nap sikerei után a záró napon Verrasztó Dávid legerősebb számában, 400 méter vegyesen háromszoros Európa-bajnokhoz méltón versenyzett és 4:19.48-as idővel aranyérmes lett. Nagy büszkeség még, hogy ugyanebben a számban az FTC fiatal tehetsége, Török Dominik Márk meglepetésre a hatodik helyen zárt.

A 200 méter pillangó mezőnyében Biczó Bence negyedik helyével éppen lemaradt a dobogóról, ugyanitt Verrasztó Dávid ötödik, Török Dominik Márk pedig a nyolcadik helyen ért célba. A hölgyeknél Szilágyi Liliána a szombati aranyérme után vasárnap 100 méter pillangón éppen lecsúszott a dobogóról, negyedik lett.

A Ferencvárosi Torna Club úszói összesen négy érmet, köztük két aranyat, illetve egy-egy ezüstöt és bronzot nyertek a Flanders Swimming Cupon.

100 m gyors: 49. Mándli Benedek, 55. Biczó Bence
200 m pillangó: 4. Biczó Bence, 5. Verrasztó Dávid, 8. Török Dominik Márk, 15. Mándli Benedek
400 m vegyes: 1. Verrasztó Dávid, 6. Török Dominik Márk

FTC-arany és -bronz 1500 méteren

Mihályvári-Farkas első, Fábián harmadik helyen ért célba Szegeden.

Eb után ob-arany: Fábián Betti magyar bajnok!

Az FTC úszója a nyíltvízi országos bajnokságon 10 kilométeren nyert aranyérmet.

Fábián Bettina az Eb után az olimpián is nagyot alkotna

Nyíltvízi úszónk arany- és bronzéremmel térhetett haza az Eb-ről.

Mihályvári-Farkas: Nem sikerült a kvótaszerzés

Úszónk negyedikként zárt 1500 méteren az Európa-bajnokságon.

Úszó Eb: Mihályvári-Farkas Viktória döntős 1500 méteren

Egyesületünk úszója péntek este döntőzik Belgrádban.

Úszó Eb: nincs ferencvárosi döntős az első két nap után

Gálicz László 800, Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen maradt le a fináléról a belgrádi kontinensviadalon.

Az Európa-bajnok Fábián Bettina: „Már tarthatnak tőlem”

Az Eb-n két érmet nyerő úszónk alig várja, hogy a felkerüljön a neve a népligeti márványtáblára – INTERJÚ!

Európa-bajnok a magyar nyíltvízi úszó vegyesváltó!

Fábián Bettinával a csapatban nyert aranyérmet a magyar csapat a belgrádi kontinensviadalon.