2022. április 20.
Remekül kezdtük az úszó ob első napját
Verrasztó Dávid 400 méter gyorson, míg Burián Kata 50 méter háton jutott fináléba Debrecenben.

Április 20-án megkezdődött a 124. Úszó Országos Bajnokság Debrecenben, amelynek már az első napján vízbe ugrottak sportolóink. 200 méter vegyesen Versitz Ákos és Szűcs Ádám Zoltán a 16. és 17. helyet szerezte meg, így a délutáni, 17.00-kor kezdődő programban a B döntőben lesznek érdekeltek. Szűcs emellett 100 méter gyorson is elindult, itt végül a 60. helyen zárt, míg 50 háton Hímer Krisztofer 18. lett.

A délelőtti előfutamokból elsőként Kutasi Máté jutott döntőbe, méghozzá 100 méter gyorson. Szintén döntőzik Burián Kata, aki 50 méter háton lett finalista a harmadik legjobb idővel. 400 méter gyorson olimpiai negyedik, háromszoros Európa-bajnok klasszisunk, Verrasztó Dávid a hatodik legjobb időt érte el, így ő is érdekelt lesz a délutáni döntőben, ahogyan Mészáros Dániel is, míg Tabi Zoltán a 13., Gálicz László 15., míg Gálicz Péter a 30. helyen zárt. Ugyanezen a távon a hölgyeknél Fábián Bettina a második legjobb idővel került fináléba, míg Balogh Vivien a 15. helyen végzett. A délelőtt zárásaként a 4x100-as mix vegyes váltónk Hímer Krisztoferrel, Kutasi Mátéval, Szokol Szonjával és Balogh Viviennel a hetedik helyet szerezte meg, így délután az öt egyéni mellett egy váltószámban is ott vagyunk a döntőben.

A szerdai versenynap 17.30-tól folytatódik.

Tíz érem a Gyermek Országos Bajnokságról

Az FTC úszói öt-öt ezüstöt és bronzot nyertek a hódmezővásárhelyi magyar bajnokságon.

FTC-arany és -bronz 1500 méteren

Mihályvári-Farkas első, Fábián harmadik helyen ért célba Szegeden.

Eb után ob-arany: Fábián Betti magyar bajnok!

Az FTC úszója a nyíltvízi országos bajnokságon 10 kilométeren nyert aranyérmet.

Fábián Bettina az Eb után az olimpián is nagyot alkotna

Nyíltvízi úszónk arany- és bronzéremmel térhetett haza az Eb-ről.

Mihályvári-Farkas: Nem sikerült a kvótaszerzés

Úszónk negyedikként zárt 1500 méteren az Európa-bajnokságon.

Úszó Eb: Mihályvári-Farkas Viktória döntős 1500 méteren

Egyesületünk úszója péntek este döntőzik Belgrádban.

Úszó Eb: nincs ferencvárosi döntős az első két nap után

Gálicz László 800, Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen maradt le a fináléról a belgrádi kontinensviadalon.

Az Európa-bajnok Fábián Bettina: „Már tarthatnak tőlem”

Az Eb-n két érmet nyerő úszónk alig várja, hogy a felkerüljön a neve a népligeti márványtáblára – INTERJÚ!