2024. szeptember 10.
Európa-bajnok olimpikon úszóval erősít a Fradi
A kétszeres vb-bronzérmes, Európa-bajnok Németh Nándor az FTC-ben folytatja pályafutását.

Szeptember 10-én, kedden hivatalossá vált, hogy az olimpiai  bajnok Rasovszky Kristóf és az olimpiai bronzérmes Betlehem Dávid után újabb olimpikon úszóval erősít a Ferencvárosi Torna Club, ugyanis leigazoltuk a párizsi olimpián 100 méter gyorson a bronzéremről egyetlen századdal  lemaradó Németh Nándort.

Németh Nándor junior pályafutásában egymást érték a sikerek. 2017-ben háromszoros Európa-bajnok lett, és Indianapolisban, a világbajnokságon is begyűjtött két elsőséget. 2017-ben a hazai rendezésű vizes világbajnokságon a 4x100 méteres gyorsváltóval máig emlékezetes, hatalmas bravúrt végrehajtva bronzérmes lett 18 évesen.

2022-ben a  római kontinensviadalon a 4x200-as gyorsváltóval lett Európa-bajnok, míg a 4x100-as váltóval ezüstérmet nyert. Két évvel később a belgrádi Eb-n újabb két ezüsttel gyarapította éremgyűjteményét ugyanebben a két váltószámban. Az idei világbajnokságon megszerezte első egyéni érmét a felnőttek között, miután Dohában harmadik helyen csapott a célba 100 méter gyorson, és ettől a nyári, párizsi olimpián is csak egy hajszál, vagyis egyetlen századmásodperc választotta el.

Németh: „Minden adott, hogy jó eredményeket érjünk el”

Eb-győztes úszónk, Németh Nándor remek első benyomásokat szerzett a Fradiban - VIDEÓ!

„Óriási élmény egy ilyen nagy klubhoz tartozni”

Az olimpiai aranyérmes nyílt vízi úszó, Rasovszky Kristóf elmondta, alig várja, hogy edzésbe álljon – VIDEÓ!

Olimpiai bajnok nyílt vízi úszóval erősített a Fradi

A kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok Rasovszky Kristóf az FTC-ben folytatja pályafutását.

Fiatal világsztárral erősített az FTC

Az olimpiai bronzérmes, kétszeres Európa-bajnok úszó, Betlehem Dávid a Ferencvárosban folytatja pályafutását.

Úszótanfolyamok az FTC-nél

A gyermekek négy csoportban kezdhetik meg a tanulást, tudásszintjüknek megfelelően, kezdőtől a haladóig.

Tíz érem a Gyermek Országos Bajnokságról

Az FTC úszói öt-öt ezüstöt és bronzot nyertek a hódmezővásárhelyi magyar bajnokságon.