2021. március 27.
Mihályvári-Farkas Viktória aranyérmes az OB-n!
A mindössze 17 éves úszónk 1500 méteren győzött, Verrasztó Evelyn 200-on lett ezüstérmes az OB záró napján.

Utolsó napjához érkezett az úszók 123. Országos Bajnoksága, amelynek az eddigi napjain az FTC sportolói hat érmet, egy aranyat, három ezüstöt és két bronzot szereztek. Az OB zárónapján, szombaton is volt kikért szórítani.

Mihályvári-Farkas Viktória, Balogh Vivien és Sömenek Onon Kata az 1500 méteres döntőben volt érdekelt. Az olimpiai A szinttel már rendelkező, mindössze 17 éves Mihályvári-Farkas Viktória már a táv elején az élmezőnyben volt, végül pedig kényelmes előnnyel, 16.27.22-es idővel lett országos bajnok 1500 méteren, megszerezve ezzel a Fradi második aranyérmét a viadalon. Balogh Vivien 16.51.74-el az 5. helyen zárt, míg Sömenek Onon Kata 17.04.09-el a 9. lett.

Mihályvári-Farkas Viktória (jobbra) ugyan fáradtan, de boldogan

A 200 méter férfi gyorsúszás döntőjében Mészáros Dánielnek szurkolhattunk, aki 1.50.30-al a  4. helyen zárt. A 100 méteres női pillangóúszás döntőjében Szokol Szonjáért szoríthattunk, aki 1.00.48-as idejével a 6. helyen végzett.

Verrasztó Evelyn a 200 méteres gyorsúszás döntőjében volt érdekelt. A táv hajrájában Evelyn feljött a dobogósok közé és végül remek versenyzéssel a 2. helyen csapott a célba.

Az OB utolsó egyéni számában, a 800 méteres férfi gyorsúszásban két fradista ugrott a medencébe, Verrasztó Dávid és Tabi Zoltán. Előbbi végül az 5., míg utóbbi a 8. helyen zárt.

A 4x100 méteres női vegyes váltóban a Fradit Verrasztó Evelyn, Mihályvári-Farkas Viktória , Szokol Szonja és Nagy Réka képviselte. Váltónk végül a 6. helyen zárt. A Hímer Krisztofer, Török Dominik, Biczó Bence és Mészáros Dániel összetételű férfi váltónk ugyanebben a számban a 4. helyen végzett.

Az úszók 123. Országos Bajnokságán a Fradi sportolói végül két aranyérmet, négy ezüstöt és két bronzérmet szereztek

FTC-arany és -bronz 1500 méteren

Mihályvári-Farkas első, Fábián harmadik helyen ért célba Szegeden.

Eb után ob-arany: Fábián Betti magyar bajnok!

Az FTC úszója a nyíltvízi országos bajnokságon 10 kilométeren nyert aranyérmet.

Fábián Bettina az Eb után az olimpián is nagyot alkotna

Nyíltvízi úszónk arany- és bronzéremmel térhetett haza az Eb-ről.

Mihályvári-Farkas: Nem sikerült a kvótaszerzés

Úszónk negyedikként zárt 1500 méteren az Európa-bajnokságon.

Úszó Eb: Mihályvári-Farkas Viktória döntős 1500 méteren

Egyesületünk úszója péntek este döntőzik Belgrádban.

Úszó Eb: nincs ferencvárosi döntős az első két nap után

Gálicz László 800, Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen maradt le a fináléról a belgrádi kontinensviadalon.

Az Európa-bajnok Fábián Bettina: „Már tarthatnak tőlem”

Az Eb-n két érmet nyerő úszónk alig várja, hogy a felkerüljön a neve a népligeti márványtáblára – INTERJÚ!

Európa-bajnok a magyar nyíltvízi úszó vegyesváltó!

Fábián Bettinával a csapatban nyert aranyérmet a magyar csapat a belgrádi kontinensviadalon.