2019. december 13.
Két Verrasztó-aranyérem mellett két bronzot is nyertünk
Verrasztó Dávid két érmet, nővére egy aranyat, míg Mihályvári-Farkas egy bronzot nyert az ob-n.

December 11-14 között a kaposvári Dr. Csík Ferenc Versenyuszodában rendezik az úszók XVI. Országos Rövidpályás Bajnokságát. Mint arról korábban beszámoltunk, az FTC sportolói már több éremmel gazdagodtak az ob-n, és pénteken még díszesebb napot zártak!

Verrasztó Dávid két számban is felállhatott a dobogóra péntek este. Először 400 méter vegyesúszásban 4:04.66-os idővel utasította maga mögé a teljes mezőnyt, és lett magyar bajnok! Később 200 méter mellúszáson is elindult a fináléban, ahol a harmadik helyen végzett, így két érmet is szerzett egy napon belül.

Testvére, Verrasztó Evelyn számára is lenyűgözően alakult a nap, hiszen 100 méter gyors távon sikerült mindenkinél jobban úsznia, így neki is aranyérmet akasztottak a nyakába a nap végén.

Pénteki harmadik érmesünk Mihályvári-Farkas Viktória lett, aki 400 méter vegyesúszásban jutott fel a dobogó legalsó fokára 4:39.52-es idővel.

A nap további eredményei alább.

Az FTC-sportolók eredményei

4x100 m mix vegyesváltó

FTC (Szokol Szonja, Fehérvári Réka, Mándli Benedek, Hímer Krisztofer) 7.

4x100 m férfi gyorsváltó

FTC (Hímer Krisztofer, Mándli Benedek, Selmeci Levente, Biczó Bence) 5.

3:22.02

4x100 m női gyorsváltó

FTC (Szokol Szonja, Mihályvári-Farkas Viktória, Fehérvári Réka, Verrasztó Evelyn) 4.

3:49.12

Tíz érem a Gyermek Országos Bajnokságról

Az FTC úszói öt-öt ezüstöt és bronzot nyertek a hódmezővásárhelyi magyar bajnokságon.

FTC-arany és -bronz 1500 méteren

Mihályvári-Farkas első, Fábián harmadik helyen ért célba Szegeden.

Eb után ob-arany: Fábián Betti magyar bajnok!

Az FTC úszója a nyíltvízi országos bajnokságon 10 kilométeren nyert aranyérmet.

Fábián Bettina az Eb után az olimpián is nagyot alkotna

Nyíltvízi úszónk arany- és bronzéremmel térhetett haza az Eb-ről.

Mihályvári-Farkas: Nem sikerült a kvótaszerzés

Úszónk negyedikként zárt 1500 méteren az Európa-bajnokságon.

Úszó Eb: Mihályvári-Farkas Viktória döntős 1500 méteren

Egyesületünk úszója péntek este döntőzik Belgrádban.

Úszó Eb: nincs ferencvárosi döntős az első két nap után

Gálicz László 800, Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen maradt le a fináléról a belgrádi kontinensviadalon.

Az Európa-bajnok Fábián Bettina: „Már tarthatnak tőlem”

Az Eb-n két érmet nyerő úszónk alig várja, hogy a felkerüljön a neve a népligeti márványtáblára – INTERJÚ!