2022. április 20.
Egy-egy ezüst- és bronzérem az OB első napján
Fábián Bettina második lett 400 méter gyorson, míg Mészáros Dániel szintén ezen a távon harmadikként végzett.

Ahogy beszámoltunk róla, remekül kezdődött sportolóink számára a 124. Úszó Országos Bajnokság Debrecenben, hiszen öt egyéni szám mellett az egyik váltónk is döntőt úszhatott délután.

A finálék sorát Szűcs Ádám Zoltán és Versitz Ákos nyitotta, akik a 200 méter vegyes B döntőjében a 6. és 7. helyen végeztek, összesítésben pedig a 14. és 15. pozícióban zártak.

Következett Kutasi Máté, aki 100 méter mellen a hetedik helyen végzett, majd jött Burián Kata 50 méter hát fináléja. A nemrég hozzánk szerződött kétszeres Európa-bajnok úszó ötödikként csapott a célba.

A 400 méter gyors döntője következett Mészáros Dániellel és az olimpiai negyedik Verrasztó Dáviddal a mezőnyben. Végül Mészáros hiába lett negyedik, mivel előtte végzett a vietnámi Huy Hoang, így a magyar bajnoki bronz mégiscsak az ő nyakába került, míg Verrasztó a hatodik helyen végzett.

Megszületett tehát az első Fradi-érem, de jöttek a hölgyek is ugyanezen a távon Fábián Bettinával (képünk balra), aki nagy csatát vívott Késely Ajnával, végül a célban hét századdal utóbbi ért be előbb, de így is szépen csillogott Fábián Bettina ezüstje.

A nap végén már csak a 400 méter mix vegyes váltó volt hátra, ahol a Burián Kata, Szokol Szonja, Kutasi Máté, Mészáros Dániel összetételű FTC a negyedik helyen végzett, így az OB első napját egy-egy ezüst és bronzéremmel zártuk.

Folytatás csütörtökön reggel 9.00-től.

FTC-arany és -bronz 1500 méteren

Mihályvári-Farkas első, Fábián harmadik helyen ért célba Szegeden.

Eb után ob-arany: Fábián Betti magyar bajnok!

Az FTC úszója a nyíltvízi országos bajnokságon 10 kilométeren nyert aranyérmet.

Fábián Bettina az Eb után az olimpián is nagyot alkotna

Nyíltvízi úszónk arany- és bronzéremmel térhetett haza az Eb-ről.

Mihályvári-Farkas: Nem sikerült a kvótaszerzés

Úszónk negyedikként zárt 1500 méteren az Európa-bajnokságon.

Úszó Eb: Mihályvári-Farkas Viktória döntős 1500 méteren

Egyesületünk úszója péntek este döntőzik Belgrádban.

Úszó Eb: nincs ferencvárosi döntős az első két nap után

Gálicz László 800, Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen maradt le a fináléról a belgrádi kontinensviadalon.

Az Európa-bajnok Fábián Bettina: „Már tarthatnak tőlem”

Az Eb-n két érmet nyerő úszónk alig várja, hogy a felkerüljön a neve a népligeti márványtáblára – INTERJÚ!

Európa-bajnok a magyar nyíltvízi úszó vegyesváltó!

Fábián Bettinával a csapatban nyert aranyérmet a magyar csapat a belgrádi kontinensviadalon.