2020. július 20.
Rövid távú OB: Berekméri Levente ismét a dobogón!
Július 28-án Tatán rendezték meg az év első országos bajnokságát, amelyen szakosztályunk remekül szerepelt.

Július 28-án a tatai Öreg-tó környékén, az Old Lake Man nevű verseny keretein belül rendezték meg a triatlonosok idei versenyszezonjának első országos bajnokságát, az 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 kilométer futásból álló rövid távú OB-t.

Az abszolút legjobb helyezést férfi elit versenyzőnk, Berekméri Levente érte el, aki az 1500 méter úszást követően két perc hátránnyal vágott neki a 40 kilométernyi kerékpározásnak. Versenyzőnk a kerékpáros távon remek átlagot (41,4 km/óra) tekerve a harmadik helyről vághatott neki a záró 10 kilométernyi futásnak. Berekméri szépen közelített a második helyen álló versenyzőre, de végül az igen erős mezőnyben meg kellett elégednie az így is rendkívül értékes bronzéremmel.

A női mezőnyben Tomaschof Kata érte el a legjobb fradista eredményt: az abszolút nyolcadik helyet szerezte meg.

Hatalmas siker, hogy férfi csapatunk (Molnár G. - Rottek M. - Somogyi M.) a dobogó harmadik fokára állhatott. Emellett a felnőtt (Eipl T. - Hajnal A. - Hajdú Zs.) és senior (Freundné - Nagy G. - Vadai M.) korosztályú női csapatunk is szintén harmadik lett.

Egyéni korosztályos eredményeink is igen bíztatóak: saját korcsoportjában Molnár Gergő első, míg elsőéves tehetséges sportolónk, Somogyi Miklós a második helyen végzett. Rajtuk kívül Bathó Márta, Eipl Tamara és Rottek Máté is korosztályos bronzéremmel a nyakukban térhettek haza.

Abszolút ezüstérem az Öreg-tó partjáról

Berekméri Levente a rekkenő hőségben is remekül versenyezve állhatott fel a dobogó második fokára Tatán.

Világkupa-győztes az FTC versenyzője

Paratriatlonozónk, Lévay Petra aranyérmes lett a Világkupa-sorozat tatai állomásán.

Triatlonosaink nemzetközi szintérre léptek

Hétvégén Tiszaújváros adott otthont az Utánpótlás Gálának, Junior Európa Kupának és Elit Világ Kupának.

Triatlon: bajnok lett a gyermekcsapatunk

Szuper sprint triatlon-ranglistát, illetve mix váltó csapat országos bajnokságot rendeztek.

Frissítő aranyeső a balatoni hőségben

Az elmúlt hétvégén Keszthelyen lezajlott a középtávú triatlonosok első igazi próbatétele az idei szezonban.

Remek szereplés a rangos szerbiai versenyen

Ifi korosztályú triatlonos kiválóságunk, Kendeh Sebestyén a Silver Lake junior Európa-kupán állt rajthoz.

Triatlon: világszerte kiváló eredmények versenyzőinktől

Üzbegisztánban, Ausztriában, Szlovákiában és Magyarországon is remekül szerepeltünk.

Fiatal sportolóink ismét az ország legjobbjai lettek

Ismét országos bajnokságon vettek részt triatlon szakosztályunk fiatal versenyzői.