2021. július 26.
Döntetlennel kezdték az olimpiát a női pólósok
Illés Anna gólt lőtt, 10-10-es döntetlennel kezdte a női pólóválogatott az oroszok ellen az olimpiát.

A férfi pólóválogatott első tokiói mérkőzésén Görögországtól elszenvedett 10-9-es veresége után hétfőn magyar idő szerint reggel 8.30-kor a magyar női vízilabda-válogatott is megkezdte szereplését az olimpián. A keretében két fradistával, Illés Annával és Vályi Vandával felálló Világliga-ezüstérmes magyar együttes első csoportmérkőzésén az előző olimpián bronzérmes (a mostani csapatban nyolc játékos van ott a riói együttesből), 2020-ban Eb-ezüstérmes Orosz olimpiai csapattal mérkőzött meg. (A nemrég kirobbant általános orosz doppingbotrány miatt nemcsak számos orosz sportolót eltiltottak a tokiói indulástól, de versenyzőik nem indulhattak Oroszország zászlaja alatt, így az Orosz Olimpiai Bizottság színeiben, Orosz csapat néven versenyeznek.)

Az első negyedben a mieink hozták el a labdát Vályi Vanda révén, de az első akciónk gól nélkül ért véget egy rossz bejátszás miatt. A találkozó első perceiben mindkét oldalon támadásban hibáztak a felek, érződött, hogy mindkét együttes óvatos. Az első emberelőny a 3. percben az oroszoké volt, de fölé ment a lövés. A túloldalon megjött az első magyar fór is, ám Keszthelyi mellé bombázott. Nem sokkal később a magyarok csapatkapitánya megúszásból is próbálkozhatott, ám utolérték és szabálytalankodtak vele szemben. Ezúttal sem értékesítettük az emberelőnyt, egy újabb jó védekezés után pedig bár kapura lövéssel fejeztük be az akciót, az orosz kapus Anna Karnauk védett. A túloldalon már-már úgy tűnt, lejár az oroszok támadóideje, de végül kaptak egy emberelőnyt, amivel Ivanova révén ezúttal már éltek. Keszthelyi Rita rögtön egyenlíteni tudott akcióból, majd egy orosz kapufa után kettős emberelőnybe kerültünk, Gurisatti azonban a blokkba vágta a labdát. Az ellentámadást kivédekeztük, majd Keszthelyi kiharcolt egy ötméterest, amit Leimeter értékesített. A negyed végén az oroszok még a lécre vágtak egy emberelőnyös akciót, így 2-1-es vezetéssel mehettünk a második ráúszásra.

Vályi Vanda másodszor is elhozta a labdát – ezt már sokszor láthattuk, és lévén a Fradi pólósa a mezőny egyik leggyorsabb úszója, vélhetően még látjuk is majd jónéhány alkalommal –, és Szilágyi révén egy gyors góllal kezdtük a második negyedet, először vezettünk kettővel. Az ellentámadásból Karimova szépített, ám Garda távoli bombájával újra kettő volt közte. Ezúttal már sűrűbben fejeződtek be góllal a támadások mindkét oldalon, az oroszok például Tyimofejeva révén megint felzárkóztak egyre. Nem sokáig, egy bejátszás végén Parks szerzett tanári centergólt, ezzel 5-3 volt ide. Néhány jó védekezés illetve orosz kapufa és elhibázott támadások végén szerencsére a mieink törték meg a jeget szűk három perccel a negyed vége előtt, és Szilágyi szerzett újabb gólt, először vezettünk hárommal. Bő két perccel a vége előtt az oroszok kerültek emberelőnybe, az orosz szövetségi kapitány időt kért, ám a figura végén Tyimofejeva a kapunk mellé lőtt. Egy-egy elhibázott támadás után a mieink kerültek emberelőnybe a negyed utolsó percében, amit Illés Anna fejezett be középről góllal, így már néggyel vezettünk. A túloldalon az oroszok ötmétereshez jutottak, amit Prokofjeva bevágott, a hajrában pedig már csak kapufáig jutottunk Keszthelyi révén, így 7-4-re vezetett Magyarország a félidőben.

A szünet után is a mieink támadhattak először, Vályi ismét elhozta a labdát, ám a centerezés után Karnauk fogta meg a kapura tett labdát. A lefordulás után emberelőnybe kerültek az oroszok, és Vahitova befejezésével fel is jöttek két gólra. Mindkét oldalon elrontott támadás következett, majd Vályi úszott meg, ám éles szögből kapu mellé pattintott. Kaptunk, ám kivédekeztünk egy emberhátrányt, majd a lefordulás közben már mi kaptunk fórt, amit sikerült értékesíteni, Leimeter révén, újra hárommal vezettünk. A negyed feléhez közelítve Prokofjeva talált be, újra kettő volt közte. Egy kontrafault miatt elvesztettük a labdát, sőt, a visszaúszás közben emberhátrányba kerültünk. Sőt, nem sokkal később már kettős fórban adogathatott az ellenfél, ám elhibázták a lehetőséget, így nem jöttek fel egy gólra. Igaz, megint gyorsan elvesztettük a labdát, ám a védekezés ismét jól működött. A mieink is kaptak egy emberelőnyt szűk három perccel a negyed vége előtt, Bíró Attila időt kért, ám nem sikerült góllal befejezni a fórt. A túloldalon Magyari védett bravúrral, majd Gurisatti pattintott mellé centerből. Az újabb adok-kapok egy-egy elhibázott támadás után orosz emberelőnnyel ért véget a negyed utolsó percében, az orosz kapitány pedig kikérte második idejét is. Glizina sajnos szép lövéssel fejezte be az akciót, így feljöttek egy gólra az oroszok. Az ellentámadásból már nem sikerült betalálni, így 8-7-es vezetéssel vártuk az utolsó játékrészt.

Négyből négy – Vályi Vanda ezúttal is elhozta a ráúszást, így az oroszok nem támadhattak az egyenlítésért. Még, ám sajnos elhibáztuk a támadást, a túloldalon viszont egy kontrával visszakaptuk a labdát. Sőt, Szűcs Gabriella lövésével megvolt a kilencedik magyar gól! A túloldalon Vályit állították ki, aki ezzel kipontozódott, az oroszok azonban mellé lőtték a fórt. Két-két elhibázott támadás után már csak négy és fél perc volt hátra a mérkőzésből, amikor az oroszok emberelőnybe kerültek, ezt pedig Prokofjeva már kihasználta, megint feljött egyre az orosz csapat. Hosszú támadás következett a mieink részéről, ám sajnos nem sikerült góllal befejezni, de szerencsére Magyari is védeni tudott. Egy kontra után visszakapták az oroszok a labdát, ám ők is elveszítették, és már csak 2:45 volt hátra a meccsből. Sőt, Illés bejátszásából Gyöngyössy talált be, ezzel nagyon közel kerültünk a győzelemhez. Az ellentámadásból Ivanova révén megint visszajött egyre az oroszok, sőt, másfél perccel a vége előtt ismét az egyenlítésért támadhattak. Ehhez megkapták az emberelőnyt is, ám remekül kivédekeztük azt. Az ellentámadásból azonban nem született gól, az oroszok pedig ismét emberelőnybe kerültek 14 másodperccel a vége előtt, amit Prokofjeva értékesített, ezzel döntetlenre mentve a meccset. A hátralévő hét másodpercben már nem sikerült gólt lőni, így maradt a 10-10.

Döntetlennel és Illés Anna révén egy ferencvárosi góllal kezdte tehát a tokiói olimpiát a női válogatott, folytatás szerdán az Egyesült Államok ellen.

XXXII. Nyári Olimpiai Játékok, Tokió, Japán
Női vízilabda, csoportmérkőzés
Orosz olimpiai csapat – Magyarország 10-10 (1-2, 3-5, 3-1, 3-2)
Gólszerzőink: Keszthelyi, Leimeter (2), Szilágyi (2), Garda, Parks, Illés, Szűcs, Gyöngyössy

Megünnepelték hazatérő paralimpikonjainkat

Elégedett tokiói szereplésével a Ferencváros két sportolója, Lévay Petra és Ocelka Róbert is.

Újabb nyolcadik hely zárásként a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely az országúti mezőnyversenyben szerepelt.

Fradista nyolcadik hely az ikonikus vulkán tövében

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és Nagy Gergely újabb szép eredményt ért el a tokiói paralimpián.

Volt tartalék: hatalmas futás és 9. hely a paralimpián

Paratriatlonozónk, Lévay Petra nagyszerűen szerepelt élete első paralimpiáján - VIDEÓ!

Egyéni csúcs és 9. hely a paralimpián

Ocelka Róbert és Nagy Gergely büszkén tekint vissza az eddigi tokiói teljesítményére.

Hatalmas országos csúcs kezdésnek a paralimpián

Parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely a 10. helyen zárta első versenyét Tokióban.

Ekkor szurkolhatunk a fradistáknak a paralimpián!

Elsőként parakerékpározónk, Ocelka Róbert és guide-ja, Nagy Gergely kezdi meg a küzdelmeket Tokióban.