2024. július 19.
Vereség, de rengeteg biztató jel az olimpia előtt
Ötméterespárbajban kapott ki az olaszoktól a magyar pólóválogatott, az utolsó felkészülési meccsen.

A Margitsziget után péntek este Szirakúzában is összemérte erejét a magyar és az olasz férfi vízilabda-válogatott. Múlt héten nagy riválisunk egyértelműen a mieink fölé kerekedett, és nyert 13-11-re, de ezúttal már sokkal jobb játékkal rukkolt elő Varga Zsolt együttese. A budapesti 1-5-ös kezdéshez képest most 3-3 volt az első negyed, majd Zalánki Gergő és Varga Dénes góljával sikerült ellépnünk 5-3-ra. Ezt a különbséget meg tudta tartani a nagyszünetig a magyar válogatott, amely 7-5-re vezetett a találkozó felénél.

Most először ugorhatott vízbe az olimpiai csapat, hiszen az FTC-be visszatérő Vámos Márton betegség miatt kénytelen volt kihagyni a Dominó Trans Kupát. Balkezes világbajnokunkkal egyértelműen jobban néztek ki a támadásaink, ami biztató volt egy héttel a párizsi ötkarikás játékok rajtja előtt. Bár 7-7-nél egyenlítettek az olaszok, Vámos azonban a következő emberelőnynél nem kegyelmezett (7-8). Felkészülési meccshez képest nagy csata zajlott a vízben, aminek az lett az eredménye, hogy Vámost és a Pro Recco játékosát, Iocchi Grattát kiállították piros lappal. Az utolsó negyedre fordulva ismét kétgólos volt a magyar előny Zalánki bombájának köszönhetően (7-9), majd ismét ő villant, egy csodás ejtéssel már 10-7 volt ide. Sajnos ezután megtorpantak a mieink, és a hátralévő hét percben már nem tudtak betalálni, míg a hazaiak zsinórban hármat lőve egalizáltak 10-10-re a rendes játékidő végén, úgyhogy jöhetett egy újabb ötméterespárbaj.

Ahogy a meccsen, úgy maradt a büntetőkre is a kapuban a szolnoki Bányai Márk, ám mivel az első két olasz lövésnél esélye sem volt, így Vogel Somát küldte be a szakmai stáb. Ezúttal azonban ő sem tudott csodát tenni, míg Fekete Gergő a kapufára bombázott, így Olaszország 15-14-re megnyerte az összecsapást. A magyar válogatott kicsit keserű szájízzel, de mellette rengeteg pozitívummal zárta le az olimpia előtti utolsó hivatalos mérkőzését, mely után Barcelonába utazik, ahol a világbajnok spanyolokkal gyakorol még néhány napot.

FÉRFI VÍZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Olaszország, Szirakúza – 2024.07.19. péntek, 20:45

OLASZORSZÁG – MAGYARORSZÁG 15-14 (3-3, 2-4, 2-2, 3-1) – ötméteresekkel: 5-4

Gólszerzőink: Zalánki 4, Vámos 3, JANSIK 2, VARGA 2, Manhercz 2, FEKETE 1

Női kéziválogatottunk hétfőn utazott Párizsba

A magyar női kézilabda-válogatott hétfőn délelőtt utazott a 2024-es olimpia helyszínére - VIDEÓ!

Japán legyőzésével fordulunk Párizs felé

Végig irányította az olimpia előtti utolsó felkészülési mérkőzését a férfi kézilabda-válogatott.

Remek második félidő, de vereség a németek ellen

Nagyot javult a szünet után a férfi kéziválogatott, de a németek nyerték a stuttgarti felkészülési meccset.

Egygólos vereség Bölkéktől az utolsó edzőmeccsen

Németország ellen gyakorolt a párizsi olimpia előtt utoljára a magyar női kézilabda-válogatott.

Győzelem az olimpia hazai főpróbáján

Pazar második félidővel győzte le a férfi kéziválogatott a szlovénokat az első Párizs előtti edzőmeccsén.

A vége szoros lett, de ismét legyőztük Szlovéniát

A magyar női kéziválogatott Győrben játszott edzőmérkőzést Szlovéniával az olimpiai felkészülés részeként.

Ezüstérem a hazai felkészülési tornán

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-12-re nyert Japán ellen az olimpia előtti utolsó hazai mérkőzésén.

Kétgólos vereség a riválistól

Az olimpiára készülő magyar válogatott kikapott az olaszoktól a Dominó Trans Torna második meccsén.