2024. július 30.
Vereség az Eb-címvédőtől
Kevés volt Vogeltől az 54%-os védési hatékonyság a spanyolok elleni rangadón az olimpián.

Kedd este csúcsrangadó várt a hat FTC-játékost soraiban tudó magyar férfi vízilabda-válogatottra, hiszen a szintén olimpiai éremesélyes Spanyolország ellen kellett vízbe ugraniuk Jansik Szilárdéknak a csoportkör második fordulójában. Legutóbb a 2023-as fukuokai világbajnokság elődöntőjében találkozott egymással a két csapat tétmérkőzésen, ahol egy végig kiélezett csatában egy utolsó másodperces Manhercz-góllal tudtunk 12-11-re győzni. A spanyolok azóta Európa-bajnokságot nyertek idén januárban, így nem is volt kérdés, hogy egy izgalmakkal teli összecsapás elé nézhettünk…

Ehhez képest tapogatózó, kicsit lassú játék jellemezte a feleket támadásban. A védekezés mindkét oldalon kemény volt, és mindkét kapus megmutatta, hogy miért is sorolják Vogel Somát és Unai Aguirrét a világ a legjobbjai közé. A spanyolok törték meg a gólcsendet, és el is léptek gyorsan kettővel (2-0), de mi sem hagytuk ezt válasz nélkül. A játékrész végén Angyal Dániel szerezte meg az első magyar gólt (2-1), az olimpiai újonc Vigvári Vince pedig egyenlíteni tudott 2-2-re. A vezetést nem tudtuk átvenni, ráadásul amikor már úgy tűnt, hogy Zalánki Gergő bombája után döntetlen állással zárul a negyed, riválisunk ismét betalált (4-3).

A nagyszünetet követően Vogel bravúrosan védte Bernat Sanahuja lövését, azonban a kipattanó maradt a spanyoloknál, akik ezt kíméletlenül kihasználták (5-3). Innen még zárkóztunk, viszont ötméterest harcolt ki Spanyolország, és saját nevelésű kapusunk nem tudta hárítani Alvaro Granados lövését, aki gyorsan duplázott. 7-4 - Varga Zsoltnak időt kellett kérnie… Ez lendületet adott nemzeti együttesünknek, régi-új játékosunk, Vámos Márton bombázott a kapuba, majd Varga Dénes csodás passza után az első olimpiáján résztvevő Fekete Gergő talált be Aguirre kapujába (7-6). Az egyenlítés azonban elmaradt, és a következő szezonban a Fradit erősítő Miguel de Toro szerzett centergólt, így 8-6-os állással az eredményjelzőn fordulhattunk rá az utolsó játékrészre. A hajrában már nem tudott megújulni a magyar válogatott, és hiába csatlakozott a gólszerzőkhöz Manhercz Krisztián is, nem tudtuk megtörni a spanyolok stabil játékát. A franciák 13-12-es legyőzése után így második meccsét 10-7-re elvesztette Varga Zsolt együttese Spanyolországgal szemben. A következő mérkőzést csütörtökön 21.05-től azzal a japán válogatottal játsszuk, amely a szerbek és a franciák ellen is csupán egy góllal kapott ki.

LÉGIÓSAINK

Légiósaink számára sem volt könnyű a csoportkör második fordulója. Az olasz-horvát rangadón fantasztikus játékkal 5-3-ról fordítottak Edoardo Di Sommáék, és megnyerték a mérkőzést 14-11-re az aktuális világbajnok ellen. A görög Sztilianosz Argiropulosz is hatalmasat küzdött csapatával, hiszen hiába dolgozta le hátrányát Tokió ezüstérmese a negyedik negyedre, Montenegró az utolsó másodpercben kiegyenlített. Következhetett az ötméterespárbaj, amelyet Görögország megnyert 17-16-ra, a mindent eldöntő gólt pedig az FTC játékosa jegyezte. A játéknap legnagyobb meglepetését mégis az ausztrál válogatott szolgáltatta, amely 8-3-ra legyőzte a címvédő szerbeket, soraiban Dusan Mandicssal, aki két gólt szerzett.

OLIMPIA 2024 – FÉRFI VÍZILABDA TORNA

Párizs, Franciaország

Csoportmérkőzés, 2024. július 30., kedd 21:05

SPANYOLORSZÁG – MAGYARORSZÁG 10-7 (2-1, 2-2, 4-3, 2-1)

Gólszerzőink: Angyal 2, FEKETE, Manhercz, Vámos, Vigvári, Zalánki 1-1

Magabiztos győzelem Japán ellen

Varga Dénes vezérletével 17-10-re nyert a magyar válogatott a harmadik csoportmeccsen az olimpián.

Legyőztük a spanyolokat, megvan a továbbjutás!

Ismét nyerőemberek voltak az FTC-játékosok a női kéziválogatottban, már a legjobb 8 között vagyunk Párizsban.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban – augusztus 1.

Női kézilabdázóink és férfi vízilabdázóink is szerepelnek a mai napon.

Őrült utolsó percben kaptunk ki Norvégiától

Imre Bence ismét vezér volt, de az utolsó pillanatban kimaradt a meccslabda, így nem jött össze a bravúr.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban - Július 31., szerda

Férfi kéziseink Norvégiával mérkőznek az olimpiai csoportkörben.

Klujber kilenc gólja se ért győzelmet Angola ellen

Válogatott játékosunk tizedik gólja győzelmet érhetett volna, de végül döntetlent játszottunk Angola ellen.

Az örömkönnyek mögött – így lett olimpikon Székely Zója

Tornászunk mindent megtett a párizsi olimpiáért, és valóra váltotta gyerekkori álmát – VIDEÓ!

„Remélem, a kisfiamnak örök emlék lesz”

Az együtt 15 gólt szerző Imre, Lékai és Ancsin is értékelt a férfi kéziválogatott első győzelme után.