2024. július 19.
Remek második félidő, de vereség a németek ellen
Nagyot javult a szünet után a férfi kéziválogatott, de a németek nyerték a stuttgarti felkészülési meccset.

Igazi kézilabda-nagyhatalom otthonában folytatta péntek este a finomhangolást a párizsi olimpiára készülő férfi kézilabda-válogatott. A német alakulat várt Stuttgartban a szlovénokat múlt szombaton Győrben legyőző, Lékai Mátéval, Imre Bencével, valamint a Ferencvárosba nyáron érkező Ancsin Gáborral felálló magyar együttesre.

A németekről friss emlékeink voltak, az idén januári Európa-bajnokság középdöntőjében Kölnben találkoztunk velük legutóbb, akkor szoros első félidő után hétgólos vereséget szenvedtünk, de az ötödik helyezéssel így is minden idők legsikeresebb kontinenstornáját zártuk. Azt megelőzően 2022 tavaszán Gummersbachban egy felkészülési meccsen döntetlent játszottak a felek.

Nem indult jól a találkozó, nem egészen öt perc alatt 6-2-re ellépett tőlünk a német válogatott, a 10. perc elején pedig már ötgólos hátrányban kért időt Chema Rodríguez szövetségi kapitány (8-3). Sajnos nem sikerült markánsan változtatni a játék képén: továbbra is könnyen kerültek helyzetbe a hazaiak, mi pedig támadásban tompák voltunk, és amikor helyzetbe kerültünk, akkor is többször belehibáztunk. A félidő hajrájában ugyan valamelyest sikerült stabilizálni a hat-hét gólosra beállt különbséget, összességében elmondható, hogy ellenfelünk átrohant rajtunk az első harminc percben (20-13).

A fordulás után már sokkal inkább egyenrangú partnerei voltunk a németeknek, és Lékai vezérletével a 42. percben fel is kapaszkodtunk négy gólra (25-21). Óriásit javult a védekezésünk is, szűk húsz perc alatt mindössze hat gólt kaptunk, elsősorban ennek köszönhettük, hogy az utolsó tíz percet mindössze kétgólos hátrányból kezdtük. A hajrá megint a németeké volt, így 33-29-re megnyerték az összecsapást, amelynek a második felére azonban feltétlenül lehet építeni.

Kevesebb mint huszonnégy óra múlva pedig jön a következő, egyben utolsó fellépés az egyiptomiak elleni, jövő szombati párizsi nyitány előtt: 15 órától továbbra is Stuttgartban a japánok ellen játszanak Lékaiék.

FÉRFI KÉZILABDA OLIMPIAI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Németország – Magyarország 33-29 (20-13)
Helyszín: Porsche Arena, Stuttgart
Időpont: 2024. július 19., 17:15
Gólszerzők: Mertens 6, Knorr 5, Hornke 4, Köster 4, Golla 3, Steinert 3, Dahmke 2, Kohlbacher 2, Uscins 2, Fischer 1, Witzke 1, ill. Bánhidi 6, Bóka 3, Fazekas 3, Ilic 3, Imre 3, Lékai 3, Rodríguez Alvarez 3, Szita 3, Bodó 1, Rosta 1

A felkészülés további programja:
július 20., 15 óra: Magyarország – Japán (Stuttgart)

A férfi kézilabda-válogatott olimpiai kerete:

Kapusok: Bartucz László (MOL Tatabánya KC), Palasics Kristóf (La Rioja Logrono, spanyol), Mikler Roland (OTP Bank-Pick Szeged) – tartalék
Jobbszélsők: Imre Bence (FTC-Green Collect), Rodríguez Alvarez Pedro (MOL Tatabánya KC) – tartalék
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (MOL Tatabánya KC – nyártól FTC-Green Collect), Ilic Zoran (HSV Hamburg, német)
Irányítók: Lékai Máté (FTC-Green Collect), Fazekas Gergő (Orlen Wisla Plock, lengyel), Hanusz Egon (TvB Stuttgart, német) – tartalék
Beállók: Bánhidi Bence (OTP Bank-Pick Szeged), Rosta Miklós (CS Dinamo Bucuresti, román), Sipos Adrián (MT Melsungen),
Balátlövők: Bodó Richárd (OTP Bank-Pick Szeged), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém), Szita Zoltán (OTP Bank-Pick Szeged)
Balszélsők: Bóka Bendegúz (Balatonfüredi KSE)

Eddigi szöveges tartalmaink az olimpiára készülő férfi kézilabda-válogatottal kapcsolatban:
Lékai Máté: Izgatottan várom az olimpiát!
Ancsin Gábor: Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!
Lékai: Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom
Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Női kéziválogatottunk hétfőn utazott Párizsba

A magyar női kézilabda-válogatott hétfőn délelőtt utazott a 2024-es olimpia helyszínére - VIDEÓ!

Japán legyőzésével fordulunk Párizs felé

Végig irányította az olimpia előtti utolsó felkészülési mérkőzését a férfi kézilabda-válogatott.

Vereség, de rengeteg biztató jel az olimpia előtt

Ötméterespárbajban kapott ki az olaszoktól a magyar pólóválogatott, az utolsó felkészülési meccsen.

Egygólos vereség Bölkéktől az utolsó edzőmeccsen

Németország ellen gyakorolt a párizsi olimpia előtt utoljára a magyar női kézilabda-válogatott.

Győzelem az olimpia hazai főpróbáján

Pazar második félidővel győzte le a férfi kéziválogatott a szlovénokat az első Párizs előtti edzőmeccsén.

A vége szoros lett, de ismét legyőztük Szlovéniát

A magyar női kéziválogatott Győrben játszott edzőmérkőzést Szlovéniával az olimpiai felkészülés részeként.

Ezüstérem a hazai felkészülési tornán

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-12-re nyert Japán ellen az olimpia előtti utolsó hazai mérkőzésén.

Kétgólos vereség a riválistól

Az olimpiára készülő magyar válogatott kikapott az olaszoktól a Dominó Trans Torna második meccsén.