2024. július 31.
Őrült utolsó percben kaptunk ki Norvégiától
Imre Bence ismét vezér volt, de az utolsó pillanatban kimaradt a meccslabda, így nem jött össze a bravúr.

„Az utóbbi időben nem tudtuk legyőzni, Norvégiát, jó lenne, ha most az olimpián sikerülne…” – mondta a nyáron Kielbe szerződő, de a válogatottságot a Ferencvárosból kiharcoló Imre Bence hétfő este az argentinok legyőzését követően. Kijelentése azért is volt helytálló, mert a győzelem nem csak boldogságot, hanem a továbbjutási esélyek jelentős emelkedését jelenthették a csapatnak a szokatlan időpontban, reggel kilenckor tartott rangadón a párizsi olimpia férfi kézilabdatornáján.

Ismét mindhárom játékosunk (Imre mellett Lékai Máté és Ancsin Gábor) a kezdőben kapott helyet, és fontos volt, hogy az első két mérkőzéssel szemben jól sikerüljön a kezdés, és semmiképp se nekünk kelljen futni a skandinávok után. Ez a kívánságunk teljesült, a norvégok ellen létfontosságú visszarendezés működött, de amikor kicsit megálltunk támadásban, és a közepes átlövéseink nem találtak utat a kapuba, kettővel ellépett az ellenfél (7-5).

Ez követően feljavultunk, illetve „besegített” a norvég csapat is néhány technikai hibával, illetve egy kiállítást érő szabálytalan cserével – 6-1-es szériát követően pedig már mi vezettünk 11-8-ra. Sajnos két percet alatt elszórtuk a plusz hármas fórt, de Imre megtörte a magyar gólcsendet, és ismét elindultunk felfelé. A szünetben két góllal vezettünk, amit elsősorban annak köszönhettünk, hogy az első harminc percben sikerült megfékezni az északiak villámgyors kézilabdáját (11-13).

Jól kezdtünk a szünet után is, labdánk volt az újbóli három gólos vezetéshez, nem jött össze, sőt, a 37. percben kiegyenlítettek. Nem engedtük átfordulni az eredményt, a fontos szituációkban rendre jött egy-egy védés vagy jó védekezés, folyamatosan vezettünk egy-két góllal az utolsó bő tíz perc mégis ikszről indult (20-20).

Hatalmasat harcoltunk, de az 57. perc végén 7-6 után először átvette a vezetést Norvégia, úgy tűnt, a hajrában Lyse egy személyben verhet meg minket. Egy perccel a vége előtt Lékai mégis egyenlített, és labdaszerzést követően a helyzeteit addig magabiztosan értékesítő, hatgólos Imre kezébe került a meccslabda, de tíz másodperccel a vége előtt hibázott. Az ellentámadásból pedig Blonz megszerezte a győztes gólt, 26-25-re nyertek a norvégok.

Óriásit harcolt a válogatott a győzelemért, amelyen biztosan nem érdemelte azt, hogy ma pont nélkül maradjon. Nincs más választás azonban, akárhogyan is, de fel kell állni ebből a vereségből, pénteken 9 órakor csoport éllovasa, Dánia következik.

XXIII. NYÁRI OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS
Férfi kézilabda, B csoport, 3. forduló

Norvégia - Magyarország 26-25 (11-13)
Párizs. Vezette: Lah, Sok (szlovénok)
NORVÉGIA: Bergerud – Bjornsen 2, Reinkind 1, Grondahl 1, Overby 1, Sagosen 3, Blonz 9 (2). Csere: Saeveras (kapus), Aga, Gullerud, O’Sullivan, Setterblom 4, Lyse 5, Barthold. Szövetségi kapitány: Jonas Wille
MAGYARORSZÁG: Palasics – Lékai 1, Ancsin G., Sipos A., Bánhidi 6, Szita 2, Bóka 2. Csere: Bartucz (kapus), Imre B. 6 (3), Fazekas G. 1, Bodó 6, Ligetvári, Ilic Z. 1, Pedro Rodriguez. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–4. 12. p.: 7–5. 18. p.: 7–8. 21. p.: 8–10. 32. p.: 11–14. 37. p.: 14–14. 46. p.: 17–19. 49. p.: 20–20. 57. p.: 24–23. 59. p.: 25–25.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3

Fotó: MKSZ

Magabiztos győzelem Japán ellen

Varga Dénes vezérletével 17-10-re nyert a magyar válogatott a harmadik csoportmeccsen az olimpián.

Legyőztük a spanyolokat, megvan a továbbjutás!

Ismét nyerőemberek voltak az FTC-játékosok a női kéziválogatottban, már a legjobb 8 között vagyunk Párizsban.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban – augusztus 1.

Női kézilabdázóink és férfi vízilabdázóink is szerepelnek a mai napon.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban - Július 31., szerda

Férfi kéziseink Norvégiával mérkőznek az olimpiai csoportkörben.

Vereség az Eb-címvédőtől

Kevés volt Vogeltől az 54%-os védési hatékonyság a spanyolok elleni rangadón az olimpián.

Klujber kilenc gólja se ért győzelmet Angola ellen

Válogatott játékosunk tizedik gólja győzelmet érhetett volna, de végül döntetlent játszottunk Angola ellen.

Az örömkönnyek mögött – így lett olimpikon Székely Zója

Tornászunk mindent megtett a párizsi olimpiáért, és valóra váltotta gyerekkori álmát – VIDEÓ!

„Remélem, a kisfiamnak örök emlék lesz”

Az együtt 15 gólt szerző Imre, Lékai és Ancsin is értékelt a férfi kéziválogatott első győzelme után.