2024. július 27.
Óriási harc volt, de kikaptunk Egyiptomtól
A 8 gólos hátrányt még ledolgozta, de a hajrában alulmaradt a férfi kéziválogatott első meccsén Párizsban.

A világ legjobb Európán kívüli együttese várt Lékai Mátéékra a párizsi olimpia férfi kézilabdatornájának nyitányán. Az Imre Bencét és Ancsin Gábort is a soraiban tudó magyar válogatottra a legutóbbi olimpián negyedik, a tavalyi világbajnokságon pedig hetedik helyezett egyiptomiak vártak szombat délelőtt, ráadásul a bombaerős B csoport erőviszonyait tekintve ez egy olyan mérkőzés volt, amelyet a remélt továbbjutáshoz nagy valószínűséggel meg kellett nyernünk.

Két percet kellett várni az első magyar gólra, amelyet éppen Imre szerzett hétméteresből, de ezt leszámítva nem kezdtünk jól, az egyiptomiak tűntek frissebbnek, és még öt perc sem telt el, amikor már 4-1-re vezettek. Aztán a kezdeti pontatlanságok után sorban jöttek a jó megoldások irányítóban Lékaitól, az ő vezetésével zárkóztunk egy gólra (6-7), de sajnos csak percekig tartott a mieink fellángolása.

A védekezésünk alapvetően nem volt azon a szinten, ami egy olyan mérkőzés megnyeréséhez, ennek egyenes következménye volt, hogy a 15. percbe már hatgólos hátrányban léptünk be (6-12). Muszáj volt megállítani valahogy az észak-afrikai rohamokat ahhoz, hogy az első félidőben még ne dőljenek el a legfontosabb kérdések. Szerencsére mínusz nyolcnál le tudtuk fékezni a zuhanást, felkeményedett a védekezésünk, és ami az egyetlen teljesíthető küldetés volt még a szünet előtt, azt teljesítettük: felzárkóztunk látótávolságra, négygólos távolságból várhattuk a folytatást (15-19).

A fordulás követően ott folytattuk, ahol előtte abbahagytuk: két perc alatt újabb két gólt tüntettünk el a hátrányból. Ugyan nem ebben az ütemben folytatódott a felzárkózás, de továbbra is fölényben kézilabdáztunk, és Ancsin két góljával, majd Imre kihagyott hetes után bepattintott labdájával a 42. percben kiegyenlítettünk (23-23).

Fordítani viszont nem tudtunk, többször nüanszokon múlott egy-egy labdaszerzés, de rendre ellenfelünk irányába pattant a labda. A sokadik felzárkózás úgy tűnt, megtöri a csapatot, talán ez túl sok energiát kivett a fiúkból. A hajrában ismét négygólos hátrányba kerültünk, nem igazán látszott, hogyan lesz vissza út a meccsbe. Megpróbáltuk, feljöttünk egyre, labdát szereztünk, aztán mégsem… Óriási küzdelem volt, a végén három góllal jobb volt Egyiptom, vereséggel kezdtük az olimpiát (32-35).

A végén Lékai csapatkapitányként is az együttes élére állt, és így szólt csapattársaihoz: „Gyerekek, egy meccs volt, nem sikerült, van még négy, simán van esélyünk továbbjutni!”

Ehhez az első lépést hétfőn 21 órakor az argentinok ellen tehetjük meg.

XXXIII. NYÁRI OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS
Férfi kézilabda, B csoport, 1. forduló

Magyarország-Egyiptom 32-35 (15-19)
Gólszerzők: Imre 7, Fazekas 5, Bodó 4, Bóka 4, Lékai 4, Ancsin 3, Bánhidi 3, Ilic 1, Szita 1, ill. Adel 9, Yahia 9, Y. Elderaa 6, Sanad 5, Elwakil 3, Zein 2, Tarek 1

Magabiztos győzelem Japán ellen

Varga Dénes vezérletével 17-10-re nyert a magyar válogatott a harmadik csoportmeccsen az olimpián.

Legyőztük a spanyolokat, megvan a továbbjutás!

Ismét nyerőemberek voltak az FTC-játékosok a női kéziválogatottban, már a legjobb 8 között vagyunk Párizsban.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban – augusztus 1.

Női kézilabdázóink és férfi vízilabdázóink is szerepelnek a mai napon.

Őrült utolsó percben kaptunk ki Norvégiától

Imre Bence ismét vezér volt, de az utolsó pillanatban kimaradt a meccslabda, így nem jött össze a bravúr.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban - Július 31., szerda

Férfi kéziseink Norvégiával mérkőznek az olimpiai csoportkörben.

Vereség az Eb-címvédőtől

Kevés volt Vogeltől az 54%-os védési hatékonyság a spanyolok elleni rangadón az olimpián.

Klujber kilenc gólja se ért győzelmet Angola ellen

Válogatott játékosunk tizedik gólja győzelmet érhetett volna, de végül döntetlent játszottunk Angola ellen.

Az örömkönnyek mögött – így lett olimpikon Székely Zója

Tornászunk mindent megtett a párizsi olimpiáért, és valóra váltotta gyerekkori álmát – VIDEÓ!