2024. augusztus 2.
Negyven percig szorongattuk a világbajnok dánokat
Ancsin és Lékai is két gólt lőtt, a válogatott kikapott Dániától, de vasárnap még meglehet a 8 közé jutás.

A válogatottban természetesen nincs nem fontos mérkőzés, de a hátralévő kettő közül a kevésbé fontosat péntek reggel játszotta a férfi kézilabda-válogatott a párizsi olimpián, hiszen ahogyan eddig az eredmények alakultak, a vasárnapi, franciák elleni összecsapás ígérkezik sorsdöntőnek. Előtte viszont a világbajnoki címvédő és a mezőnyből eddig messze kiemelkedő dánokkal találkoztunk péntek reggel; a keretben hármat is cserélt Chema Rodríguez szövetségi kapitány, Imre Bence kisebb betegség miatt került ki a keretből.

Az első olyan mérkőzés volt a tornán, amelyet rutinos irányítónk, Lékai Máté a kispadon kezdett, de a Ferencvárosba nyáron érkező Ancsin Gábor nagyon is pályán volt, és mindjárt az első támadásból óriási gólt szerzett, igaz, másodpercekkel később összeszedett egy peches kétperces kiállítást. A mérkőzés elejével összességében nem lehettünk elégedettek, az eddig legkevésbé összeszedett teljesítményt nyújtotta a csapat az olimpián, így bő tíz perc után magabiztosan vezetett Dánia (3-7).

A rossz kezdés után viszont parádés szakasz jött, 6-2-es rohammal a 20. percre utolértük őket, majd a félidő hajrájára beálló, a támadásokat remekül szervező Lékai vezérletével a vezetést is átvettük. Hiába vezettünk a szünet előtt kettővel is, a félidő hajrájában ismét többször hibáztunk, amelyet a világ – valószínűleg – legjobb csapata könyörtelenül megbüntetett, és a szünetben már mi voltunk kétgólos hátrányban (14-16).

A fordulás utáni első tíz percben ugyanaz a feszes játék volt jellemző a mieinkre, ami eredményre vezetett az első játékrészben is, a támadójátékunk azonban idővel megállt, és ezt már a védekezés sem bírta el: a 42. percben Hansen hetese után újra néggyel vezettek a skandinávok (17-21).

Még egyszer nem tudtunk ledolgozni ekkora hátrányt, de a mérkőzésen látottakkal összességében nem lehetünk elégedetlenek, sikernek mondható, hogy harminc gól alatt tartottuk a dánokat, valószínűleg valami hasonlóra lesz szükség vasárnap délután négytől a franciák ellen is. A 28-25-ös vereség azt jelenti, hogy az utolsó fordulóban le kell győznünk a házigazdát az olimpiai negyeddöntőhöz.

XXIII. NYÁRI OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS
Férfi kézilabda, B csoport, 3. forduló

Magyarország - Dánia 25-28 (14-16)
Gólszerzők: Ilic 5, Bánhidi 4, Bodó 4, Fazekas 3, Rosta 3, Ancsin 2, Lékai 2, Rodríguez Alvarez 2, ill. Gidsel 8, Hansen 5, Jörgensen 5, Lauge 4, Pytlick 3, Arnoldsen 2, Jakobsen 1

(Fotó: MTI)

Óriási ováció fogadta a Párizsból hazatérő sportolókat

Olimpikonjainkat több százan várták a Puskás Arénánál.

Hat magyar arany, összesen 19 érem!

Magyarország 6 aranyat, 7 ezüstöt és 6 bronzot nyert a párizsi olimpián, ezzel 14. lett az éremtáblázaton.

Mandics olimpiai arannyal tér vissza a Fradiba

Sorozatban harmadszor nyerte meg az olimpiát a szerb férfi vízilabda-válogatott. Mandics lett a gólkirály!

Muszukajev Iszmail ötödik lett az olimpián

Birkózónk az albán Islam Dudaevvel mérkőzött meg a bronzmeccsen.

Fájó vereség - olimpiai negyedik a férfi válogatott

Ötméterespárbaj után 11-8-ra kikapott a bronzmeccsen a magyar vízilabda-válogatott az Egyesült Államok ellen.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban – augusztus 11.

Férfi pólósainkért és birkózónk sikeréért szoríthatunk ezen a napon.

Klujber az olimpia álomcsapatában

Női kézilabdacsapatunk kiválósága 38 góljával a torna harmadik leggólerősebb játékosa lett.

Muszukajav Iszmail a bronzéremért harcolhat Párizsban

Birkózónk nagyot harcolt iráni ellenfele ellen, de nem tudott győzni, így vasárnap a bronzért száll harcba.