2024. július 29.
Meggyőző teljesítmény, megvan az első siker!
15 Fradi-góllal győzte le a férfi kéziválogatott Argentínát, ezzel életben tartotta továbbjutási reményeit.

Pillanatnyilag fontosnak látszó két pontot hagyott az Egyiptom elleni első csoportmérkőzésen a férfi kézilabda-válogatott. Az olimpiai negyeddöntőbe igyekvő, Lékai Mátéval, Imre Bencével és a Ferencvárosba nyáron érkező Ancsin Gáborral felálló magyar együttes nyolcgólos hátrányból is egyenlített az Afrika-bajnok ellen, de a fordításhoz már nem maradt ereje, s végül háromgólos vereséget szenvedett. Hétfőn este az első körben a norvégokkal szemben alulmaradt argentinokat egyszerűen kötelező volt legyőzni ahhoz, hogy reális esélyünk maradjon a továbbjutásra.

Jól kezdtünk, az első, kivédekezett dél-amerikai támadás után Ancsin bombagóljával szereztük meg a vezetést. Igazán lendületbe viszont azért nem jöttünk, mert támadásban ugyan rendre ültek a megoldásaink, a védekezésünk nem állt össze, sok könnyű gólt szereztek az argentinok, ami azt eredményezte, hogy nemcsak nem húztunk el, hanem a 17. percben a meccsen először a vezetést is átvették (10-9).

Többször is Palasics kellett a kapuban, hogy nagyobb baj ne legyen, aztán zsinórban négy gólt lőttünk, ezzel újra átvettük a találkozó irányítását. Nagyot javult a védekezésünk is, a második szűk negyedórát 8-2-re megnyertük, még a gól sem zavarta meg a csapatot, amelyet az után kaptunk, hogy a Bajnokok Ligájában edződő német bírók a Bánhidin végrehajtott argentin „ippont” elengedték. Ötgólos előnnyel mehettünk pihenni (12-17).

A folytatásban az lehetett a célunk, hogy a lehető leggyorsabban megtörjük az ellenfelet, hogy még véletlenül se jöhessen vissza a meccsbe. Két és fél percen belül négy ferencvárosi gól született (kettő Imrétől, kettő Lékaitól), ezzel a 38. percben már nyolcgólos előnyben voltunk (15-23).

A sikert semmi nem veszélyeztette, olyan értelemben viszont negatív fordulatot vett az összecsapás, hogy ha már játékban nem igazán tudták felvenni a versenyt az argentinok, elkezdték ütni-vágni a mieinket, nem egy sérülésveszélyes szabálytalanságot láthattunk. Úgy tűnt, szerencsére megúsztuk komolyabb baj nélkül, és ami a legfontosabb, hogy 35-25-ös sikerrel megszereztük azt a bizonyos két pontot – nem mellesleg ehhez tizenöt góllal járult hozzá a három ferencvárosi játékos.

Szerdán reggel 9-kor a házigazdát legyőző, eddig százszázalékos norvégokkal folytatjuk.

XXXIII. NYÁRI OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS
Férfi kézilabda, B csoport, 2. forduló

Argentína - Magyarország 25-35 (12-17)
Gólszerzők: Simonet 5, F. Pizarro 4, Fernandez 3, Moyano 3, Parker 3, Bono 2, Moscariello 2, Bonanno 1, Mourino 1, I. Pizarro 1, ill. Imre 7, Rosta 5, Ancsin 4, Bodó 4, Lékai 4, Bánhidi 3, Szita 3, Bóka 2, Fazekas 1, Ilic 1, Ligetvári

A csoportkört további programja:
július 31., 9 óra: Norvégia – Magyarország
augusztus 2., 9 óra: Magyarország – Dánia
augusztus 4., 16 óra: Magyarország – Franciaország

Eddigi tartalmaink a férfi kézilabdatornáról:

Óriási harc volt, de kikaptunk Egyiptomtól
Lékai: Van még 4 meccs, simán van esélyünk továbbjutni!

Magabiztos győzelem Japán ellen

Varga Dénes vezérletével 17-10-re nyert a magyar válogatott a harmadik csoportmeccsen az olimpián.

Legyőztük a spanyolokat, megvan a továbbjutás!

Ismét nyerőemberek voltak az FTC-játékosok a női kéziválogatottban, már a legjobb 8 között vagyunk Párizsban.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban – augusztus 1.

Női kézilabdázóink és férfi vízilabdázóink is szerepelnek a mai napon.

Őrült utolsó percben kaptunk ki Norvégiától

Imre Bence ismét vezér volt, de az utolsó pillanatban kimaradt a meccslabda, így nem jött össze a bravúr.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban - Július 31., szerda

Férfi kéziseink Norvégiával mérkőznek az olimpiai csoportkörben.

Vereség az Eb-címvédőtől

Kevés volt Vogeltől az 54%-os védési hatékonyság a spanyolok elleni rangadón az olimpián.

Klujber kilenc gólja se ért győzelmet Angola ellen

Válogatott játékosunk tizedik gólja győzelmet érhetett volna, de végül döntetlent játszottunk Angola ellen.

Az örömkönnyek mögött – így lett olimpikon Székely Zója

Tornászunk mindent megtett a párizsi olimpiáért, és valóra váltotta gyerekkori álmát – VIDEÓ!