2024. július 29.
Megvan az első győzelem az olimpián
A két FTC-pólós, Gurisatti három és Vályi két góllal járult hozzá a magyar válogatott 12-7-es sikeréhez.

Az olimpia második csoportmérkőzését hétfőn este játszotta nemzeti együttesünk, ahol a hollandok elleni szoros csatában elszenvedett 10-8-as vereség után Kanada ellen próbáltak javítani Vályi Vandáék. Bízhattunk például a ferencvárosi játékos újabb remek teljesítményében is, hiszen az Eb-győztes ellen háromszor is gólt ünnepelhetett. Ezúttal nem ő, hanem az FTC-Telekom egy másik vb-ezüstérmese, Kurucz-Gurisatti Gréta remekelt fontos pillanatban.

Jól kezdtek a mieink, egymás után kétszer is centergólt szereztek Parkes Rebecca révén, majd a csapatkapitány, Keszthelyi Rita is betalált, így néhány perc alatt már háromgólos magyar előny alakult ki. Az ellenfél erre gyorsan reagált, de nem tudott zárkózni, mivel Keszthelyi még egy akciógólt lőtt az első negyed vége előtt (4-1). Ezt követően a játékunk kicsit megakadt, és több próbálkozásunkat is hárította Jessica Gaudreault, így két találatra zárkózott Kanada. Erre válaszolva az FTC-Telekom játékosai ragadták magukhoz a vezérszerepet. Kurucz-Gurisatti Gréta kettő, Vályi Vanda pedig egy gólt lőtt. Ugyan ellenfelünk is eredményes tudott lenni, de a háromgólos előnnyel fordulhattunk rá a folytatásra (7-4).

Mivel a két válogatott az olimpiát megelőző időszakban több edzésen is egymás ellen gyakorolt, ezért érezhetően jól kiismerték egymást a játékosok. Talán emiatt is a térfélcserét követően mindkét csapat játéka megtorpant, és hosszú percekig nem esett gól egyik oldalon sem. Ezt a csendet a kanadaiak törték meg egy ötméteresből szerzett góllal, aminél nem tudott hárítani Magyari Alda (7-5). Közel tíz perc után született meg a következő magyar gól Keszthelyi és Garda Krisztina összjátékából, így 8-5-ös állással az eredményjelzőn jöhetett az utolsó negyed. Felszívta magát a magyar válogatott, javított támadójátékán, és öt góllal ellépett ellenfelétől (10-5). Innen már nem tudott közelebb kerülni Kanada, hiszen tartani tudtuk a magabiztos előnyünket. Kurucz-Gurisatti Gréta villogott és megszerezte harmadik találatát is, illetve a hajrában csatlakozott a gólszerzők listájához Szilágyi Dorottya is.

Bár voltak megtorpanások nemzeti együttesünk részéről, összességében egy pillanatra sem forgott veszélyben a magyar női vízilabda-válogatott sikere, amely 12-7-re nyert Kanada ellen, és megszerezte első győzelmét a párizsi olimpián. Szerdán újabb fordulót rendeznek a csoportban, de pihenőnapja lesz a mieinknek, amely így a következő mérkőzését pénteken játssza majd Kína ellen 20.05-kor.

LÉGIÓSAINK

Leendő Fradi-játékosainkról se feledkezzünk meg! A francia színekben játszó Hertzka Orsolya a Valeria Palmierivel felálló olaszok ellen játszott kiélezett mérkőzést, amelyet végül Franciaország egy hatalmas hajrával 9-8-ra megnyert, és történelmi sikert aratott hazai közönség előtt. Ma a görögök számára volt pihenőnap, így Eleftheria Plevrituék szerdán folytatják az ötkarikás játékokat az Egyesült Államokat legyőző spanyol válogatott ellen.

OLIMPIA 2024 – NŐI VÍZILABDA TORNA

Párizs, Franciaország

Csoportmérkőzés, 2024. július 29., hétfő 20:05

MAGYARORSZÁG – KANADA 12-7 (4-1, 3-3, 1-1, 4-2)

Gólszerzőink: KURUCZ-GURISATTI 3, Keszthelyi 3, VÁLYI 2, Parkes 2, Garda, Szilágyi 1-1

Óriási ováció fogadta a Párizsból hazatérő sportolókat

Olimpikonjainkat több százan várták a Puskás Arénánál.

Hat magyar arany, összesen 19 érem!

Magyarország 6 aranyat, 7 ezüstöt és 6 bronzot nyert a párizsi olimpián, ezzel 14. lett az éremtáblázaton.

Mandics olimpiai arannyal tér vissza a Fradiba

Sorozatban harmadszor nyerte meg az olimpiát a szerb férfi vízilabda-válogatott. Mandics lett a gólkirály!

Muszukajev Iszmail ötödik lett az olimpián

Birkózónk az albán Islam Dudaevvel mérkőzött meg a bronzmeccsen.

Fájó vereség - olimpiai negyedik a férfi válogatott

Ötméterespárbaj után 11-8-ra kikapott a bronzmeccsen a magyar vízilabda-válogatott az Egyesült Államok ellen.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban – augusztus 11.

Férfi pólósainkért és birkózónk sikeréért szoríthatunk ezen a napon.

Klujber az olimpia álomcsapatában

Női kézilabdacsapatunk kiválósága 38 góljával a torna harmadik leggólerősebb játékosa lett.

Muszukajav Iszmail a bronzéremért harcolhat Párizsban

Birkózónk nagyot harcolt iráni ellenfele ellen, de nem tudott győzni, így vasárnap a bronzért száll harcba.