2024. augusztus 1.
Legyőztük a spanyolokat, megvan a továbbjutás!
Ismét nyerőemberek voltak az FTC-játékosok a női kéziválogatottban, már a legjobb 8 között vagyunk Párizsban.

Nagy téttel bírt a csütörtök délutáni, spanyolok elleni mérkőzés a párizsi olimpia női kézilabdatornájának negyedik fordulójában. Az Angola elleni döntetlenből érkező magyar együttes a csoport eddig nyeretlen csapata ellen győzelemmel biztosíthatta a továbbjutását, míg vereség esetén az utolsó fordulóra még ebből a szempontból is maradt volna bőven izgulnivaló.

A keretben az előző meccshez képest egyet cserélt Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány, beállónkat Bordás Rékát Pásztor Noémi váltotta, azonban így is maradt még öt ferencvárosi játékos az összeállításban.

Nem kellett sokat várni az első magyar gólra, Klujber Katrinnak kicsit több, mint fél percre volt szüksége, hogy betaláljon, majd ő lőtte a másodikat is, a kezdéssel azonban összességében nem lehettünk elégedettek, a 9. percben háromgólos spanyol vezetésnél kért időt Golovin (6-3).

Jót tett a mieinknek a játékmegszakítás, bő négy perc alatt utolértük a spanyolokat, majd a következő támadásból a vezetést is megszereztük. Hiába kért időt a spanyolokat irányító Ambros Martín, teljes mértékben átvettük a mérkőzést irányítását, jöttek a védések Böde-Bíró Blankától, a 25. percben pedig Simon Petra gyönyörű betörését követően már 14-10-re vezettünk. A félidő hajrája nem sikerült jól, de kettőt így is megtartottunk a fórból a szünetre (12-14).

Jót tett a pihenő, hiszen ismét a legjobb arcát mutató magyar válogatott volt a pályán, hat perc sem kellett, hogy ellépjünk az addig rekordnak számító öt góllal, és kikényszerítsük a második spanyol időkérést. Ezt követően viszont megtorpantunk, ötöt lőttek zsinórban a spanyolok, nem várhattunk tovább a saját időkérésünkkel sem (20-20).

Nem igazán ment a játék támadásban, így kulcsfontosságú volt, hogy Böde-Bíró kimagaslóan lépett, aztán az 50. percben Simon újabb találatával ismét vezettünk. Szerencsére már nem volt több fordulat a meccsben, ezúttal Klujber állt a csapat élére, hatodik gólja után három gólos előnyben fordulhattunk rá az utolsó három percre. A végén 27-24-es siker lett, ezzel pedig biztossá vált, hogy ott vagyunk a nyolc között, és érdekeltek leszünk a torna egyenes kieséses szakaszában is.

A második magyar siker azt jelenti, hogy szombaton reggel 9 órától a hollandok elleni összecsapáson a csoport második helyét is megszerezhetjük.

XXXIII. NYÁRI OLIMPIAI JÁTÉKOK
Női kézilabda, B-csoport, 4. forduló

MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 27–24 (14–12)
Párizs, 5816 néző. V: Kuttler, Merz (németek)
MAGYARORSZÁG: Böde-Bíró – Győri-Lukács 5, Klujber 6, Vámos P. 5, Füzi-Tóvizi 3, Kuczora 3, Szöllősi-Schatzl 2. Csere: Janurik (kapus), Papp N., Debreczeni-Klivinyi 1, Simon P. 2, Pásztor N., Márton G. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
SPANYOLORSZÁG: Castellanos – M. López 5, Arcos 4, Gassama 2, L. González 2, Fernández 1, Gutiérrez 2. Csere: Wiggins (kapus), Cabral 6 (3), Arderíus, Tchaptchet, Prieto, M. González 2. Szövetségi kapitány: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–3. 10. p.: 4–7. 17. p.: 9–7. 25. p.: 14–10. 35. p.: 17–13. 37. p.: 19–14. 45. p.: 20–21. 50. p.: 22–21. 56. p.: 25–22
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: – ill. 4/3

Magabiztos győzelem Japán ellen

Varga Dénes vezérletével 17-10-re nyert a magyar válogatott a harmadik csoportmeccsen az olimpián.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban – augusztus 1.

Női kézilabdázóink és férfi vízilabdázóink is szerepelnek a mai napon.

Őrült utolsó percben kaptunk ki Norvégiától

Imre Bence ismét vezér volt, de az utolsó pillanatban kimaradt a meccslabda, így nem jött össze a bravúr.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban - Július 31., szerda

Férfi kéziseink Norvégiával mérkőznek az olimpiai csoportkörben.

Vereség az Eb-címvédőtől

Kevés volt Vogeltől az 54%-os védési hatékonyság a spanyolok elleni rangadón az olimpián.

Klujber kilenc gólja se ért győzelmet Angola ellen

Válogatott játékosunk tizedik gólja győzelmet érhetett volna, de végül döntetlent játszottunk Angola ellen.

Az örömkönnyek mögött – így lett olimpikon Székely Zója

Tornászunk mindent megtett a párizsi olimpiáért, és valóra váltotta gyerekkori álmát – VIDEÓ!

„Remélem, a kisfiamnak örök emlék lesz”

Az együtt 15 gólt szerző Imre, Lékai és Ancsin is értékelt a férfi kéziválogatott első győzelme után.