2024. augusztus 10.
Gurisatti vezérletével megvan az 5. hely az olimpián
Ötméterespárbaj után 15-12-re nyert a magyar női vízilabda-válogatott Olaszország ellen a helyosztón.

A párizsi ötkarikás játékok női vízilabdatornájának utolsó meccsén Olaszország ellen ugrott vízbe a négy FTC-játékost soraiban tudó magyar válogatott. Legutóbb a januári Európa-bajnokság negyeddöntőjében találkozott egymással a két csapat, a kiélezett mérkőzésből akkor riválisunk jött ki győztesen. Ahogy akkor, úgy most is kemény csatára számíthattunk, hiszen mindkét fél megnyert meccsel szerette volna lezárni az olimpiát, ami ezúttal az 5. helyet jelenthette.

Az első perctől kezdve egymásnak estek a csapatok és elindult a gólgyártás. A negyed első felében már 3-2 volt az állás a mi javunkra, de innen még egalizált ellenfelünk, így 3-3-al zárult az első játékrész. Koncentráltabban folytatták mieink, ezúttal Kurucz-Gurisatti Gréta találta meg góllövő formáját és az FTC-játékosának köszönhetően elléptünk kettővel (5-3). Innen egymást követték a gólok mindkét oldalon, de Kurucz-Gurisatti ismét óriási bombával jelentkezett és tartani tudtuk előnyünket (7-5). Ezek után megtorpant a magyar válogatott, a védekezés lazult, támadásban pedig tanácstalanság jellemezte a mieinket, amit az olaszok ki is használtak és 7-7-re felzárkóztak, így Mihók Attila kapust cserélt. Magyari Alda helyére érkezett az FTC saját nevelésű játékosa, Neszmély Boglárka, aki ezzel bemutatkozott az olimpián. A Párizsban végig kiemelkedő játékot mutató Vályi Vanda ezúttal is villant, ismét visszavettük a vezetést és 8-7-es állással az eredményjelzőn fordulhattunk rá a második félidőre.

A nagyszünet után egy perc sem telt el, amikor Olaszország büntetőt lőhetett, amit nem tudott hárítani Neszmély (8-8). Mihók Attila szövetségi kapitány ezután visszaállította Magyarit a kapuba, így a februári vb-döntőben kiemelkedően védő játékosunk számára hamar véget is ért a párizsi szereplés. A csapat védekezése rendeződni látszott, sorra akadtak meg az olaszok próbálkozásai a blokkoló kezeken, azonban elöl már mi sem jártunk sikerrel. Hosszú perceken át nem született gól, majd sajnos ellenfelünk törte meg a jeget és vette át a vezetést (8-9). A helyzeteinket már a negyed hátralévő részében nem tudtuk kihasználni, így egygólos hátránnyal kezdhettük meg az utolsó nyolc percet.

Három és fél perc után ismét az olaszok tudtak betalálni, amivel tovább növelték előnyüket (8-10). Elúszni látszott a mérkőzés, de a csapatkapitány, Keszthelyi Rita hat méterről óriási gólt vágott, amely erőt adott a nemzeti együttesnek és hiába találtak be még egyszer az olaszok, Kurucz-Gurisatti és Garda góljával visszahoztuk a reményt (11-11). Ellenfelünknek maradt még egy utolsó támadásra ideje, de nem tudták megnyerni a meccset, így jöhetett az ötméterespárbaj. Ott már nem hibáztunk és Keszthelyi, Garda és Szilágyi is gólt lőtt, míg Magyari kétszer is védeni tudott. A negyedik sorozatban Kurucz-Gurisatti úszott oda a labdához, amit kíméletlenül bevágott a sarokba, ezzel a Fradi játékosa lezárta a mérkőzést. A magyar női vízilabda-válogatott ötméterespárbaj után 15-12-re nyert Olaszország ellen és megszerezte az 5. helyet a párizsi olimpián.

OLIMPIA 2024 – NŐI VÍZILABDA TORNA

Párizs, Franciaország

Helyosztó – 5.helyért, 2024. augusztus 10., szombat 14:00

MAGYARORSZÁG – OLASZORSZÁG 15-12 (3-3, 5-7, 0-2, 3-2) – ötméteresekkel: 4-1

Gólszerzőink: KURUCZ-GURISATTI 4, Garda 3, Keszthelyi 3, VÁLYI, Faragó, Mahieu, Rybanska, Szilágyi 1-1

Óriási ováció fogadta a Párizsból hazatérő sportolókat

Olimpikonjainkat több százan várták a Puskás Arénánál.

Hat magyar arany, összesen 19 érem!

Magyarország 6 aranyat, 7 ezüstöt és 6 bronzot nyert a párizsi olimpián, ezzel 14. lett az éremtáblázaton.

Mandics olimpiai arannyal tér vissza a Fradiba

Sorozatban harmadszor nyerte meg az olimpiát a szerb férfi vízilabda-válogatott. Mandics lett a gólkirály!

Muszukajev Iszmail ötödik lett az olimpián

Birkózónk az albán Islam Dudaevvel mérkőzött meg a bronzmeccsen.

Fájó vereség - olimpiai negyedik a férfi válogatott

Ötméterespárbaj után 11-8-ra kikapott a bronzmeccsen a magyar vízilabda-válogatott az Egyesült Államok ellen.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban – augusztus 11.

Férfi pólósainkért és birkózónk sikeréért szoríthatunk ezen a napon.

Klujber az olimpia álomcsapatában

Női kézilabdacsapatunk kiválósága 38 góljával a torna harmadik leggólerősebb játékosa lett.

Muszukajav Iszmail a bronzéremért harcolhat Párizsban

Birkózónk nagyot harcolt iráni ellenfele ellen, de nem tudott győzni, így vasárnap a bronzért száll harcba.