2024. július 12.
Kétgólos vereség a riválistól
Az olimpiára készülő magyar válogatott kikapott az olaszoktól a Dominó Trans Torna második meccsén.

Bár felkészülési mérkőzésen, a margitszigeti Dominó Trans Nemzetközi Vízilabda Tornán nézett szembe egymással a magyar és az olasz férfi válogatott, ez a párharc minden körülmények között óriási presztízscsatát hoz. Néhány játékosnak ráadásul friss emléke is van a másikról, hiszen alig több, mint egy hónapja összesen tizennégyen is ott voltak a magyar sikert hozó FTC-Pro Recco BL-döntőben.

Érezhetően benne volt a revansvágy a vendégekben, amit tetőzött, hogy a budapesti torna első meccsén kínkeservesen nyertek 13-12-re Japán ellen Edoardo Di Somma vezérletével. Az olasz játékosok Állítólag alapos fejmosást kaptak a meccs után Sandro Campagna szövetségi kapitánytól, aminek az lett az eredménye, hogy alaposan felpörögtek a magyarok elleni rangadóra és egy 5-1-es első negyeddel kezdtek ellenünk. Manhercz Krisztián 1-1-nél még egyenlített, azután viszont a védelmünk nagyon egyedül hagyta Vogel Somát. A folytatásban Vigvári Vince és Angyal Dániel révén sikerült 5-3-ra zárkózni, de nem tudtunk ennél közelebb kerülni, mert a vendégek két könnyű góllal 7-3-ra megint elléptek pillanatok alatt. Manhercz értékesített egy ötméterest, így 7-4-es olasz vezetéssel fordultak rá a csapatok a második félidőre.

A nagyszünetben ünnepélyes keretek között köszöntötték a világbajnoki címet szerző U18-as fiú válogatottat, amely csütörtök éjjel érkezett haza Buenos Airesból. Az együttes edzőjét, Korényi Balázst és az öt FTC-játékost délután a Népligetben ajándékoztuk meg egy-egy aranyszínű Macron-mezzel.

Fradi-gólokkal folytatódott a küzdelem: Di Somma a válogatottban is megmutatta remek lövőképességét a szélről, erre válaszul Fekete Gergő vágott be kegyetlenül egy büntetőt, majd Jansik Szilárd suhintott óriási gólt távolról (6-8). Egy újabb olasz találat után a végig agilisan teljesítő Manhercz harmadszor is megzörgette a hálót, de csak nem akart csökkeni a különbség, mert Di Somma ezúttal a bal szélről is utat talált a magyar kapuba. 10-7 után cserére szánta el magát Varga Zsolt, így Vogel Somát Bányai Márk váltotta, de ez sem hozott javulást a védekezésben, gyorsan felavatták a szolnoki hálóőrt (7-11). Talán nem túlzás kijelenteni, hogy a Ferencvárosban remek szezont záró Nagy Ádám borzasztóan hiányzott, de egy kisebb sérülés miatt inkább nem kockáztatta meg világbajnok bekkünk játékát a szövetségi kapitány. A negyedet Zalánki találata zárta, ezzel 8-11 állt a Hajós eredményjelzőjén.

Nem tudtuk megtörni a végig domináló vendégek lendületét, akik nem hagytak ki egy percre sem. 12. góljuk után egyre kevesebb esély volt arra, hogy utolérjük őket, ráadásul 5-1 után majdnem minden találatunkra volt válaszuk. Az utolsó negyedben akadtak szép megoldások a mieinknél, ilyen volt Manhercz negyedik találata és egy szélről belöbbölt Jansik-passz utáni Angyal-gól, de csak kettőre csökkentettük a hátrányt. A franciák elleni ötméterespárbajban megnyert meccs után Olaszországtól 13-11-re kikapott a magyar válogatott, amely fontos tapasztalatokat szerzett az olimpiai felkészülésben két erős csapattal szemben. A torna utolsó mérkőzését Japán ellen játssza a nemzeti együttes szombaton 11 órától a Hajós Alfréd Sportuszodában.

DOMINÓ TRANS NEMZETKÖZI VÍZILABDA TORNA

Margitsziget, Hajós Alfréd Sportuszoda

2.nap – 2024.07.12., péntek 20:00

MAGYARORSZÁG – OLASZORSZÁG 11-13 (1-5, 3-2, 4-4, 3-2)

Gólszerzőink: Manhercz 4, Angyal 2, Zalánki 2, FEKETE, JANSIK, Vigvári Vince 1-1

Győzelem az olimpia hazai főpróbáján

Pazar második félidővel győzte le a férfi kéziválogatott a szlovénokat az első Párizs előtti edzőmeccsén.

A vége szoros lett, de ismét legyőztük Szlovéniát

A magyar női kéziválogatott Győrben játszott edzőmérkőzést Szlovéniával az olimpiai felkészülés részeként.

Ezüstérem a hazai felkészülési tornán

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-12-re nyert Japán ellen az olimpia előtti utolsó hazai mérkőzésén.

Győzelemmel kezdtük az olimpiai felkészülési tornát

Ötméteresekkel, 14-12-re nyert a magyar vízilabda-válogatott Franciaország ellen a Dominó Trans Tornán.

Mandics lesz a szerb zászlóvivő az olimpián

Az FTC után a szerb vízilabda-válogatottat is a csúcsra vezetné az olimpián Dusan Mandics.

Sima siker a női kéziválogatott első edzőmeccsén

A kedd reggeli meccsen tízgólos győzelmet aratott az olimpiára készülő női kéziválogatott a szlovénok ellen.

„Ritkán vagyunk részesei ilyen különleges eseménynek”

Letette az esküt a 22 FTC-sportolót felvonultató, a párizsi olimpián szereplő magyar csapat – VIDEÓ!

Böde-Bíró Blanka lesz az egyik zászlóvivő a megnyitón

Kapusunk az FTC-sportolók között a harmadik, a kézilabdázók között az első, akit ez a megtiszteltetés ért.