2024. augusztus 6.
Heroikus küzdelemben kaptunk ki a címvédőtől
5-4-re kikapott az olimpia negyeddöntőjében a magyar női vízilabda-válogatott az Egyesült Államoktól.

A csoportkörben elszenvedett vereségek és botlások azt eredményezték, hogy a legutóbbi három olimpia győztesével kellett megküzdenie a négy FTC-játékost soraiban tudó magyar női vízilabda-válogatottnak a negyeddöntőben. Bőven volt friss emlékünk az Egyesült Államok csapata ellen, hiszen a februári világbajnokság döntőjében nem sokon múlt, hogy elkapjuk nagy riválisunkat, ugyanis csak egy góllal veszítették el a finálét Vályi Vandáék. Most a tét a címvédőkkel szembeni vesztes sorozat megtörése mellett az volt, hogy éremért küzdhessünk Párizsban.

Nagyon kemény védekezéssel kezdtek a csapatok, és közel 5 percig nem született gól. A jeget Garda Krisztina törte meg, és megszerezte a mérkőzés első találatát, majd az FTC-játékosa, Leimeter Dóra harcolt meg a szélen az újabb magyar gólért, 2-1-es előnnyel zárhattuk az első negyedet. A lendületet nem veszítve folytatták a felek, viszont a blokkok és a kapusok sorra hárították egymás próbálkozásait, így ismét hosszú percekig nem ünnepelhettek gólt a játékosok. Innen azonban egymás után kétszer is betaláltak a kapunkba az amerikaiak, még mi nem jártunk elől sikerrel. Ezzel egygólos hátránnyal fordulhattunk rá a folytatásra (3-2).

Tökéletesen kiismerte egymást a két együttes, mivel az olimpiát megelőző hetekben közösen készültek Kaliforniában. Ott két barátságos mérkőzésből az egyiket megnyerve bizonyították a magyarok, hogy van esélyük a sportág legnagyobbjaival szemben. Mihók Attila tanítványainak most is sikerült elbizonytalanítania az amerikaiakat.

A nagyszünetet követően egyenlíteni tudtunk, Keszthelyi Rita megúszásból szerzett gólt, majd Faragó Kamilla is betalált az ellenfél kapujába egy távoli kapufás bombával. Azonban nem tudtuk átvenni a vezetést, és 4-4-es állással az eredményjelzőn kezdhettük meg az utolsó nyolc percet.

Ritkán látható, kevés gólos összecsapásnak lehettünk szemtanúi, ugyanis a kemény védekezés miatt sorra haltak el a lövések, hol a blokkokon, hol a kapusok kezében. Ashleigh Johnson nem kevesebb, mint 17 védést mutatott be a meccsen. Még öt perc volt hátra a találkozóból, de az ötkarikás játékon eddig remekül teljesítő Vályi Vanda kipontozódott, így nélküle kellett folytatnia a magyar válogatottnak. Hiába küzdött minden erejét beleadva nemzeti együttesünk, és tett meg mindent azért, hogy olimpiai éremért harcolhasson tovább, a hajrában érdekes, talán nem túlzás, hogy vitatható játékvezetői ítéletek után, egyetlen góllal 5-4-re kikapott a címvédő Egyesült Államoktól. Így tehát az 5. helyért folytathatja szereplését a magyar csapat, ahol elsőnek Görögország ellen kell megküzdenie csütörtökön.

LÉGIÓSAINK

Légiósaink számára sem zárult sikerrel a negyeddöntő. Az olasz válogatott csapatkapitánya, Valeria Palmieri az Eb-címvédő Hollandia ellen 11-8-ra kikapott, még az Eleftheria Plevritut soraiban tudó görög válogatott az ausztrálok ellen szenvedett el 9-6-os vereséget. Így egyik nemzeti együttes sem harcolhat tovább olimpiai éremért.

OLIMPIA 2024 – NŐI VÍZILABDA TORNA

Párizs, Franciaország

Negyeddöntő, 2024. augusztus 6., kedd 20:35

MAGYARORSZÁG - EGYESÜLT ÁLLAMOK 4-5 (2-1, 0-2, 2-1, 0-1)

Gólszerzőink: LEIMETER, Faragó, Garda, Keszthelyi 1-1

Óriási ováció fogadta a Párizsból hazatérő sportolókat

Olimpikonjainkat több százan várták a Puskás Arénánál.

Hat magyar arany, összesen 19 érem!

Magyarország 6 aranyat, 7 ezüstöt és 6 bronzot nyert a párizsi olimpián, ezzel 14. lett az éremtáblázaton.

Mandics olimpiai arannyal tér vissza a Fradiba

Sorozatban harmadszor nyerte meg az olimpiát a szerb férfi vízilabda-válogatott. Mandics lett a gólkirály!

Muszukajev Iszmail ötödik lett az olimpián

Birkózónk az albán Islam Dudaevvel mérkőzött meg a bronzmeccsen.

Fájó vereség - olimpiai negyedik a férfi válogatott

Ötméterespárbaj után 11-8-ra kikapott a bronzmeccsen a magyar vízilabda-válogatott az Egyesült Államok ellen.

Nekik szurkolhatunk ma Párizsban – augusztus 11.

Férfi pólósainkért és birkózónk sikeréért szoríthatunk ezen a napon.

Klujber az olimpia álomcsapatában

Női kézilabdacsapatunk kiválósága 38 góljával a torna harmadik leggólerősebb játékosa lett.

Muszukajav Iszmail a bronzéremért harcolhat Párizsban

Birkózónk nagyot harcolt iráni ellenfele ellen, de nem tudott győzni, így vasárnap a bronzért száll harcba.