2024. július 11.
Győzelemmel kezdtük az olimpiai felkészülési tornát
Ötméteresekkel, 14-12-re nyert a magyar vízilabda-válogatott Franciaország ellen a Dominó Trans Tornán.

Tizenöt nap van hátra a párizsi olimpiára való utazásig, előtte azonban még több felkészülési mérkőzés is vár a magyar férfi vízilabda-válogatottra. Csütörtöktől vasárnapig a Margitszigeten megrendezendő Dominó Trans Nemzetközi Vízilabda Tornán Franciaország, Olaszország és Japán együttesei ellen játszik Varga Zsolt csapata, amelynek majdnem felét az FTC-Telekom Waterpolo adja

Fekete Gergő, Jansik Szilárd, Molnár Erik, Nagy Ádám, Varga Dénes és Vogel Soma

mellett a Párizsba utazó 13 fős keretben további két új igazolásunk, Manhercz Krisztián és Vámos Márton is szerepel, utóbbi ezúttal sajnos hiányzott betegség miatt, helyette a BVSC centere, Kovács Péter került be a meccskeretbe.

A számunkra fájó vérességgel véget érő világbajnoki negyeddöntő óta most először találkozott a magyar és francia válogatott. Visszavágónak azonban mégsem lehetett tekinteni a csütörtök esti meccset, hiszen biztosak lehetünk benne, hogy Jansik Szilárdék Párizsban törlesztenének igazán a kiesésért. Erősen kezdett Varga Zsolt csapata, hiszen a labdabirtoklást követő első támadásban Hárai Balázs szerzett gólt, majd Vogel Soma is bemutatta első védését egy ötméteresnél. Öt perc is eltelt, mire megszületett az első francia találat Zalánki Gergő gólját követően (2-1). Ezután megúszásból Manhercz jóvoltalából szerezte meg Magyarország a harmadik találatát, azonban maradt az egygólos előny a negyed végére (3-2). A második játékrész elején Varga Dénes villant, a rá jellemző könnyedséggel, ám gyilkos erővel bombázott a franciák kapujába (4-2). A szintén zöld-fehéreket erősítő és első olimpiájára készülő Nagy Ádám is csatlakozott a gólszerzőkhöz. Már 5-2-re vezettek a hazaiak, azonban ezt követően a védekezésünkben kicsit alábbhagyott a koncentráció, és egymás után kétszer is eredményes tudott lenni riválisunk, így 5-4-es magyar előnnyel fordulhattunk rá a második félidőre.

Felszívva magát egyenlíteni tudott Franciaország, de ezt nem hagyták annyiban Jansik Szilárdék, játékosunk remek centermunkát végezve szabaddá tette az utat Zalánki Gergőnek, aki bevágta a labdát (6-5). Az elmúlt években felemelkedő francia válogatott is megmutatta erejét, és fordítani tudott 5-2-es hátrányból 7-6-ra. Nagy szükség volt egy vezérre, ez pedig Vogel Soma lett, aki hozta remek formáját, és hiába voltunk emberhátrányban, egymás után kétszer is megakadályozta a francia gólt, amivel erőt adott mieinknek. Ennek köszönhetően Vigvári Vince és Jansik góljával visszaállították a magyar vezetést 8-7-nél. Az utolsó negyedben mindkét csapat keményen védekezett. Ezt a gólcsendet a franciák törték meg először, de ezzel együtt részünkről is áttört a gát, és Angyal Dániel is megszerezte első gólját (9-8). A barátságos mérkőzés ellenére feszült utolsó percek vették kezdetét, mivel ismét egalizáltak a vendégek a rendes játékidőben. A két héttel ezelőtti horvátokkal játszott felkészülési mérkőzéshez hasonlóan ötméterespárbajjal zárult a találkozó. Zágrábban kikaptunk, most azonban ott volt a kapuban Vogel, aki egyet védeni tudott, míg az öt magyar lövő - Varga, Zalánki, Manhercz, Vigvári és Fekete nem hibázott, ezzel a magyar válogatott 14-12-re legyőzte Franciaországot. A torna második mérkőzésén Olaszországot fogadja majd Varga Zsolt csapata pénteken 20 órától, szintén a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodájában.

DOMINO TRANS NEMZETKÖZI VÍZILABDA TORNA

Margitsziget, Hajós Alfréd Sportuszoda

1.nap – 2024.07.11., csütörtök 17:45

MAGYARORSZÁG – FRANCIAORSZÁG 14-12 (3-2, 2-2, 3-3, 1-2) – ötméteresekkel: 5-3

Gólszerzők: Zalánki 3, Manhercz 2, VARGA 2, Vigvári 2, FEKETE, JANSIK, NAGY, Angyal, Hárai 1-1

Győzelem az olimpia hazai főpróbáján

Pazar második félidővel győzte le a férfi kéziválogatott a szlovénokat az első Párizs előtti edzőmeccsén.

A vége szoros lett, de ismét legyőztük Szlovéniát

A magyar női kéziválogatott Győrben játszott edzőmérkőzést Szlovéniával az olimpiai felkészülés részeként.

Ezüstérem a hazai felkészülési tornán

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-12-re nyert Japán ellen az olimpia előtti utolsó hazai mérkőzésén.

Kétgólos vereség a riválistól

Az olimpiára készülő magyar válogatott kikapott az olaszoktól a Dominó Trans Torna második meccsén.

Mandics lesz a szerb zászlóvivő az olimpián

Az FTC után a szerb vízilabda-válogatottat is a csúcsra vezetné az olimpián Dusan Mandics.

Sima siker a női kéziválogatott első edzőmeccsén

A kedd reggeli meccsen tízgólos győzelmet aratott az olimpiára készülő női kéziválogatott a szlovénok ellen.

„Ritkán vagyunk részesei ilyen különleges eseménynek”

Letette az esküt a 22 FTC-sportolót felvonultató, a párizsi olimpián szereplő magyar csapat – VIDEÓ!

Böde-Bíró Blanka lesz az egyik zászlóvivő a megnyitón

Kapusunk az FTC-sportolók között a harmadik, a kézilabdázók között az első, akit ez a megtiszteltetés ért.