2024. július 13.
Győzelem az olimpia hazai főpróbáján
Pazar második félidővel győzte le a férfi kéziválogatott a szlovénokat az első Párizs előtti edzőmeccsén.

Ahogyan Chema Rodríguez szövetségi kapitány is elmondta, munkából, kemény edzések után érkezett a férfi kézilabda-válogatott a párizsi olimpia előtti első felkészülési mérkőzésére. Az a szlovén együttes volt az ellenfél, amelyet a januári Eb-n az ötödik helyért győztek le a mieink, s azzal pedig elérték minden idők legjobb kontinensbajnoki szereplését.

Ezzel együtt persze győzni is akart a csapat az ötkarikás játékok előtti egyetlen hazai pályán rendezett edzőmeccsen. Ferencvárosi szempontból kifejezetten jól sikerült a start, az első két gólunkat Ancsin Gábor, illetve Lékai Máté szerezte, de a válogatott kezdésére sem lehetett panasz, tíz perc után kétgólos előnyben voltunk (6-4).

Az ezt követő nyolcperces gólcsendünk plusz kettőről kéttalálatos hátrányt eredményezett, így a játékrész második negyedórájának fő feladata az volt, hogy ledolgozzuk ezt a hátrányt. Nem sokkal később összejött ugyan az egyenlítés, de továbbra is sok hibával kézilabdáztunk, így kétgólos vendég vezetéssel vonultak pihenni a felek (12-14).

A szünet után üldöztük becsülettel a szlovénokat, előbb utolértük őket, majd hosszú idő után, a 43. percben a vezetést is átvettük (20-19), ebben kulcsszerepet játszott az első félidőhöz képest a helyzeteit sokkal magasabban értékesítő Imre Bence – előnnyel fordultunk az utolsó bő negyedórára.

Úgy tűnt, ez volt az igazi fordulópont azt összecsapáson, teljes mértékben átvettük az irányítást, és ennek köszönhetően az utolsó nyolc és fél percet már négygólos fórral indíthattuk. Minden adott volt a sikerhez, de Sipos Adrián hajrában kapott négyperces kiállítása miatt nehéz helyzetbe kerültek a mieink, ezért jól kellett menedzselni a hátralévő három percet. Erre a szakaszra (sem) lehetett panasz, így a női után a férfiválogatott is legyőzte Szlovéniát Győrben (29-25).

A csapat jövő pénteken 17.15-től a németekkel mérkőzik Stuttgartban, majd egy nappal később következnek ugyanott a japánok a Párizs előtti utolsó fellépésen.

FÉRFI KÉZILABDA OLIMPIAI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Magyarország – Szlovénia 29-25 (12-14)
Helyszín: Audi Aréna, Győr
Időpont: 2024. július 13., 17 óra
Játékvezetők: Amar Konjicanin, Dino Kojicanin (bosnyákok)
Gólszerzők: Bánhidi 5, Rosta 5, Imre 4, Ancsin 3, Bodó 3, Fazekas 3, Lékai 2, Rodríguez Alvarez 2, Sipos 1, Szita 1, ill. B. Janz 7, Mackovsek 4, Zarabec 4, Kljun 2, Kodrin 2, Slatinek 2, Blagotinsek 1

A vége szoros lett, de ismét legyőztük Szlovéniát

A magyar női kéziválogatott Győrben játszott edzőmérkőzést Szlovéniával az olimpiai felkészülés részeként.

Ezüstérem a hazai felkészülési tornán

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-12-re nyert Japán ellen az olimpia előtti utolsó hazai mérkőzésén.

Kétgólos vereség a riválistól

Az olimpiára készülő magyar válogatott kikapott az olaszoktól a Dominó Trans Torna második meccsén.

Győzelemmel kezdtük az olimpiai felkészülési tornát

Ötméteresekkel, 14-12-re nyert a magyar vízilabda-válogatott Franciaország ellen a Dominó Trans Tornán.

Mandics lesz a szerb zászlóvivő az olimpián

Az FTC után a szerb vízilabda-válogatottat is a csúcsra vezetné az olimpián Dusan Mandics.

Sima siker a női kéziválogatott első edzőmeccsén

A kedd reggeli meccsen tízgólos győzelmet aratott az olimpiára készülő női kéziválogatott a szlovénok ellen.

„Ritkán vagyunk részesei ilyen különleges eseménynek”

Letette az esküt a 22 FTC-sportolót felvonultató, a párizsi olimpián szereplő magyar csapat – VIDEÓ!

Böde-Bíró Blanka lesz az egyik zászlóvivő a megnyitón

Kapusunk az FTC-sportolók között a harmadik, a kézilabdázók között az első, akit ez a megtiszteltetés ért.