2024. július 13.
Ezüstérem a hazai felkészülési tornán
A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-12-re nyert Japán ellen az olimpia előtti utolsó hazai mérkőzésén.

Az olaszoktól elszenvedett 13-11-es vereség után alig több, mint 14 órával azzal a Japánnal nézett szembe a magyar vízilabda-válogatott a Dominó Trans Kupa zárómeccsén, amely Varga Zsolt szövetségi kapitány szerint jelenleg a mezőny egyik leggyorsabb együttese. Az ázsiai csapat alaposan megnehezítette riválisaink dolgát is az elmúlt napokban, hiszen az olaszokat majdnem legyőzte, és csak az utolsó percekben tudtak fordítani Di Sommáék (12-13), míg a franciák ellen már győzni tudtak 13-12-re.

A szombat délelőtti meccsen az olimpiára utazó 13 fős keretből a még mindig betegeskedő Vámos Márton helyett, az FTC-Telekom játékosa, Vigvári Vendel kapott lehetőséget, míg az olaszok elleni vereség alkalmával kimaradó Nagy Ádám ezúttal már vízbe ugrott. A mérkőzés első találatát a japánok szerezték meg, azonban klasszisunk, Varga Dénes egy bombagóllal gyorsan válaszolt rá, majd Hárai Balázs is bevágott egyet centerből, és csapatkapitányunk, Jansik Szilárd is beköszönt (3-1). Ellépni viszont nem tudtunk ellenfelünktől, amely zárkózott az első játékrész végén (3-2). A nem szokványos játékstílussal rendelkező japán csapat mindig kellemetlen ellenfélnek bizonyul, és ezúttal sem adta könnyen magát, mert fordítani tudott 3-4-re. Ezt követően hiába talált be Hárai kétszer, illetve Fekete Gergő és Varga, a vezetést nem tudtuk átvenni, így Varga Zsolt kapust is cserélt. Bányai Márk helyére Vogel Somát állította be a szövetségi kapitány. Jansik még a negyed utolsó támadásánál kiharcolt egy ötméterest, amelyet sikeresen gólra is váltott, így 8-8-as állással az eredményjelzőn fordulhattak rá a felek a folytatásra. A most megszerzett tapasztalatok azért is fontosak, mert a két válogatott egy csoportban fog szerepelni az olimpián.

A nagyszünet után felszívták magukat a mieink, és Varga Dénes irányításával visszaállították a magyar vezetést. 6-8-as hátrányból tehát 10-8-ra sikerült fordítani. Ez hatalmas lendületet adott nemzeti együttesünknek, amelyben Varga Dumi brillírozott, és a szemet gyönyörködtető lövések mellett fantasztikusan osztogatott társainak. Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok klasszis tökéletes gólpasszát Angyal Dániel értékesítette. Az erősödő védekezésnek köszönhetően közel hét perc után tudott csak Japán zárkózni (11-9). Fekete második gólját követően viszont 12-11-nél ismét közel kerültek egymáshoz a csapatok az utolsó negyed előtt. Emberelőnyből a régi-új FTC-játékos, Manhercz Krisztián is feliratkozott a gólszerzők közé, majd Angyal és Hárai is ismét betalált, ezzel eldöntve a meccs sorsát (15-11). Remekül védekezett a magyar csapat, mivel újra csak hét perc elteltével tudott betalálni a kapunkba a vendég együttes, ez pedig Vogel Soma remek védéseinek volt köszönhető. Az utolsó szó Varga Dénesé volt, aki ötödik góljával lezárta az összecsapást. A 7 FTC játékossal felálló (Fekete Gergő, Jansik Szilárd, Molnár Erik, Nagy Ádám, Varga Dénes, Vigvári Vendel, Vogel Soma) magyar csapat 16-12-re nyert Japán ellen. A nemzeti válogatott tehát magabiztos győzelemmel búcsúzott hazai közönségétől, hiszen ez volt az olimpia előtti utolsó mérkőzése itthon.

A Dominó Trans Nemzetközi Vízilabda Tornát Olaszország nyerte meg, megelőzve az ezüstérmes Magyarországot, Japánt, illetve Franciaországot. Varga Zsolt csapata az olimpiáig hátralévő két hétben elutazik, és előbb az olasz válogatottal készül Szicíliában, majd a spanyolokkal is gyakorol Barcelonában.

DOMINÓ TRANS NEMZETKÖZI VÍZILABDA TORNA

Margitsziget, Hajós Alfréd Sportuszoda

3.nap – 2024.07.13., szombat 11:00

MAGYARORSZÁG – JAPÁN 16-12 (3-2, 5-6, 4-3, 4-1)

Győzelem az olimpia hazai főpróbáján

Pazar második félidővel győzte le a férfi kéziválogatott a szlovénokat az első Párizs előtti edzőmeccsén.

A vége szoros lett, de ismét legyőztük Szlovéniát

A magyar női kéziválogatott Győrben játszott edzőmérkőzést Szlovéniával az olimpiai felkészülés részeként.

Kétgólos vereség a riválistól

Az olimpiára készülő magyar válogatott kikapott az olaszoktól a Dominó Trans Torna második meccsén.

Győzelemmel kezdtük az olimpiai felkészülési tornát

Ötméteresekkel, 14-12-re nyert a magyar vízilabda-válogatott Franciaország ellen a Dominó Trans Tornán.

Mandics lesz a szerb zászlóvivő az olimpián

Az FTC után a szerb vízilabda-válogatottat is a csúcsra vezetné az olimpián Dusan Mandics.

Sima siker a női kéziválogatott első edzőmeccsén

A kedd reggeli meccsen tízgólos győzelmet aratott az olimpiára készülő női kéziválogatott a szlovénok ellen.

„Ritkán vagyunk részesei ilyen különleges eseménynek”

Letette az esküt a 22 FTC-sportolót felvonultató, a párizsi olimpián szereplő magyar csapat – VIDEÓ!

Böde-Bíró Blanka lesz az egyik zászlóvivő a megnyitón

Kapusunk az FTC-sportolók között a harmadik, a kézilabdázók között az első, akit ez a megtiszteltetés ért.